Energetinio naudingumo sertifikatas

Klaipėda
Reporteris Santa Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Energinio naudingumo sertifikatas – dokumentas, kuriame nustatytas pastato šiluminės energijos suvartojimas ir jo energinio naudingumo klasė (A++, A+, A, B, C, D, E, F, G). Sertifikatas rengiamas pagal Europos Parlamento ir Tarybos 2010 m. gegužės 19 d. direktyvos 2010/31/ES Dėl pastatų energinio naudingumo (OL 2010 L 153) reikalavimus ir galioja 10 metų.

Svarbu tai, jog pastato energinio naudingumo sertifikavimo paslaugą gali suteikti tik specialistas, turintis galiojantį pastatų energinio naudingumo sertifikavimo eksperto atestatą. Klaipėdos statybos kompanija savo komandoje turi kvalifikuotų specialistų, galinčių visa tai atlikti greitai ir profesionaliai.

Kada reikalingas pastato energinio naudingumo sertifikavimas?

Kaip teigia įmonės direktorius Ričardas Petrikauskas, paprastai energinio naudingumo sertifikavimas privalomas naujai statomiems pastatams bei užbaigus pastatų (jų dalių) rekonstravimą, modernizavimą ar kapitalinį remontą (kai jų rekonstravimo, modernizavimo ar kapitalinio remonto, kuriais atkuriamos ar pagerinamos pastato atitvarų ar inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės, kaina sudaro daugiau kaip 25 procentus pastato vertės, neįskaitant žemės sklypo, ant kurio stovi pastatas, vertės). O statant, parduodant ar išnuomojant pastatą, energinio naudingumo sertifikatas išduodamas vadovaujantis viso pastato su bendra šildymo sistema sertifikatu arba tokio paties buto (tame pačiame daugiabutyje) sertifikatu.

Taip pat pastato energinio naudingumo sertifikavimas turi būti atliktas didesniems kaip 500 m2 naudingojo ploto viešbučių, administracinės, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto, kultūros, mokslo, gydymo ir poilsio paskirties pastatams. Šiuose pastatuose būtina sertifikatą laikyti matomoje vietoje.

Tačiau energinio naudingumo sertifikatas nebūtinas mažai energijos sunaudojantiems gamybos, pramonės, sandėliavimo, žemės ūkio paskirtiems statiniams (kuriuose daugiau nei 4 mėnesius per metus šildomas mažesnis negu 50 m2 naudingasis plotas); kultūros paveldo statiniams; laikiniesiems pastatams (kurie skirti naudoti ne ilgiau nei 2 metus) ir poilsio paskirties pastatams (kurie naudojami ne ilgiau nei 4 mėnesius per metus).

Visais atvejais, prieš įsigyjant pastato energinio naudingumo sertifikavimo paslaugą, apie šio proceso aspektus galima pasikonsultuoti su specialistais.

Kaip vyksta pastato energinio naudingumo sertifikavimas?

Ši paslauga turi tam tikrą eigą ir reikalavimus, aprašytus Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016. Tačiau trumpai tariant, energinio naudingumo sertifikavimas atliekamas tam tikrais etapais:

1. Užsakoma sertifikavimo paslauga ir pateikiami reikalingi dokumentai (pastato projektas, kadastrinių matavimų byla ir kt.), kuriuos patikrina specialistai.

2. Specialistai atlieka sertifikuotino pastato apžiūrą.

3. Surenkami reikalingi duomenys apie pastato būklę.

4. Skaičiuojamas energinis naudingumas.

5. Pateikiamas sertifikatas ir kartu su juo Pastato energijos sąnaudų skaičiavimo rezultatai bei Priemonių sąrašas, skirtas pastato energiniam naudingumui gerinti.

6. Pastato energinio naudingumo sertifikatas registruojamas Statybos produkcijos ir sertifikavimo centre.

Tikslų pateiktinų dokumentų sąrašą visuomet pateikia specialistai, teikiantys pastato energinio naudingumo sertifikavimo paslaugas.

Ką siūlo Klaipėdos statybos kompanija?

  1. Greitai ir kokybiškai suruošti dokumentai ir pastato energinio naudingumo sertifikato registracija.

  2. Patikimi, atsakingi ir kvalifikuoti meistrai, įgiję pastatų energinio naudingumo sertifikavimo eksperto atestatą, suteiks profesionalią pastato sertifikavimo paslaugą.

Jei Jus domina pastatų sertifikavimas, maloniai kviečiame susisiekti su mumis tel. 8 686 53020 arba el. paštu: info@ksk.lt. Dirbame greitai, kokybiškai ir profesionaliai visoje Lietuvoje!

https://www.kskompanija.lt/energinis-sertifikavimas/

Reklama