Angle down Atgal

Elektroninis mokinio pažymėjimas – ir mokykloje, ir popamokinėje veikloje

Naujovių diegimas visuomet procesus daro ne tik patogesnius, greitesnius, bet ir pažangesnius, labiau šiuolaikiškus, diktuojamus šio laikmečio aktualijų. Ne išimtis ir naujieji mokinio pažymėjimai. Dar praėjusiais metais paprastus popierinius mokinio pažymėjimus pakeitė plastikiniai, o kartu su jais buvo įdiegta ir elektroninė sistema, kurios pagalba atsiskaitoma už maistą mokyklų valgyklose, o nuo šiandien elektroniniai mokinių pažymėjimai pradedami naudoti ir neformaliojo švietimo būreliuose.

„Jau kurį laiką tėvai vaikų maitinimui skirtus pinigus perveda į mokinio pažymėjimo sąskaitą. Tokiu būdu išvengiama grynųjų pinigų operacijų mokyklose, o svarbiausia, kad tai padeda išvengti mokinių skirstymo pagal tėvų gaunamas pajamas. Iki tol vaikai, kurie gaudavo nemokamą maitinimą, valgyklose turėjo pateikti maisto talonus ir tikrai ne visi dėl to jautėsi jaukiai. Dabar visi mokiniai naudojasi elektroniniais mokinio pažymėjimais ir niekam nereikia nepatogiai jaustis“, – kalba Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Pasak jos, kitas mokinio pažymėjimo privalumas yra tai, kad tėvai gali matyti, ką valgo jų atžalos, o tai ypač aktualu tėvams, auginantiems alergiškus ar valgymo sutrikimų turinčius vaikus. Tėvai turi galimybę pasirinkti, kokio maisto vaikas neturėtų valgyti, pavyzdžiui, vaikas negalės įsigyti maisto, savo sudėtyje turinčio pieno. Dar vienas elektroninio mokinio pažymėjimo naudojimo valgyklose privalumas – supaprastėjusi maitinimo apskaita įstaigų darbuotojams.

Nuo šiandien elektroniniai mokinio pažymėjimai pradedami naudoti ir popamokinėse veiklose Marijampolės meno mokykloje ir Marijampolės sporto centre, kiek anksčiau – Marijampolės moksleivių kūrybos centre. Tiesa, ši funkcija įdiegiama pamažu: kol kas ir pažymėjimų neturintys, ir juos pasiimti pamiršę mokiniai tikrai galės dalyvauti užsiėmimuose.

„Prie elektroninio mokinio pažymėjimo prijungėme neformaliojo švietimo apskaitą, t. y. visi mokiniai, dalyvaujantys meno mokyklos, sporto centro, moksleivių kūrybos centro veiklose, kiekvieną kartą ateidami į užsiėmimą užsiregistruoja. Tėvai ar globėjai galės matyti, kaip jų vaikai lanko neformaliojo ugdymo įstaigas, be to, taip palengvinama neformaliojo švietimo būrelių apskaita įstaigų darbuotojams,“ – apie naujos funkcijos įvedimą kalba mero patarėja.

Šiuo metu visi Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų moksleiviai turi elektroninius mokinio pažymėjimus. Kol kas prie šios sistemos nėra iki galo prisijungusios tik dvi įstaigos – Marijonų ir Šv. Cecilijos gimnazijos.

Moksleiviai, dar neturintys elektroninio mokinio pažymėjimo, dėl jo gali kreiptis į savo ugdymo įstaigos administraciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite