Angle down Atgal

Elektrėnų pasididžiavimo vitaminai negelbėja

Prieš kelerius metus seniūnas Antanas Šalkauskas džiaugėsi, kad Elektrėnų miesto eglė yra tikras pasididžiavimas, nes yra pati aukščiausia Kalėdoms puošiama natūrali žaliaskarė. Tuomet eglė siekė 19 m. aukštį. Deja, šiemet eglė nė iš tolo neprimena, tos gražuolės. Administracijos direktoriui G. Ratkevičiui įkėlus eglės nuotrauką ir paskelbus, kad eglė pradedama puošti, elektrėniškiai netruko pastebėti, kad ji praradusi visą gyvastį – išretėjusi, praradusi spalvą.
 

„Gaila medžio, visai nuniokotas… Gal laikas būtų nusikirsti ir pasidabinti gražią miško žaliaskarę, kaip senais gerais laikais? Tam noro ar lėšų trūksta?“, – į eglės nuotrauką sureagavo Virginija. Administracijos direktorius atsakė, kad anksčiau ar vėliau tas laikas ateis, bet medis nebus nukirstas, kol „medžių daktaras“ to nepatars. O tuomet jau atei­siąs laikas karkasinėms dirbtinoms eglutėms, kol neužaugs nauja pamaina.

„Specialistų pasiūlyti vitaminai ir kitos priemonės negelbėja, tai pasidžiaukime tuo, ką turime, kol turime“, – visuomenei komentavo G. Ratkevičius.

G. Ratkevičiaus paprašėme plačiau pakomentuoti, dėl kokių priežasčių eglutė nyksta ir kas da­roma ji būtų išsaugota.

„Elektrėnų miesto Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštės eglė yra miestui nusipelnęs gar­bės medis, nes daugybę metų šventiškai papuošta džiugino miestiečius ir miesto svečius, kurie mielai ją įamžino savo fotografijose ir dalinosi socialinių tinklų paskyrose. Deja, nupuoštos eglės vaizdas (ypač iš arti) nėra toks džiuginantis. Keletą metų stebimas regresas ir degradacija. Biologijos specialistų konsultuo­jami seniūnijos darbuotojai mėgina ją gelbėti specialiais medžių vitaminais ir papildoma priežiūra (buvo grunte gręžiamos skylės aeravimui ir laistymui). Deja, tas negelbėja.“, – informavo G. Ratkevičius,

Dar prieš kelerius metus šaltinis redakcijai teigė, kad eglė ilgai negyvuos. Esą vykdant aikštės renovacijos darbus, eglės šaknys buvo užverstos statybinėmis atliekomis.

Šį piliečio pastebėjimą taip pat pakomentavo G. Ratkevičius: „Aikštės remonto darbų negalėčiau girti, nes aikštės dirvožemyje vis aptinkame kietų medžiagų, kurios trukdo aikštės apželdinimo darbams. Dėl aikštės remonto darbų kokybės (įtrūkimų, laiptų slidumo ir kt. problemų) iki šiol pretenzijas reiškiame rangovui. Ir, jei statybinės problemos bus išspręstos (galimai jau kitais metais), eglės sveikatos tai neišgelbės. Ar eglei konkrečiai pakenkė statybos darbai? – tokią prielaidą daryti galima. Tačiau faktas, kad Elektrėnų mieste, prie Rungos g. 14 pastato, augančių tos pačios­ rūšies, to paties amžiaus eglių būklė yra tokia pat bloga (nors remontas jų ir nepalietė), suteikia pakankamą pagrindą manyti, kad aikštės remonto darbai eglės sveikatos būklės nenulėmė. Labai liūdna, kad medis yra toks, koks yra. Kitų metų pradžioje vėl kreipsimės į medžių specialistus ir, gavę oficialias išvadas ir rekomendacijas jomis ­pasidalinsime su visuomene ir ma­tysime, kas bus“.

Elektrėnų eglė buvo pasodinta prieš 60 metų. Į Elektrėnus ji atvežta iš Alytaus medelyno. Tai redakcijai papasakojo gyvenvietės apželdintojų brigadoje ilgus metus dirbusi elektrėniškė Stanislava Jankauskaitė-Temzegolskienė.

Virginija Jacinavičiūtė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite