Angle down Atgal

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje – apie COVID-19 valdymo iššūkius Lietuvoje ir Prienų rajone

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, naujų COVID-19 atvejų 7 parų vidurkis Prienų rajono savivaldybėje – 18, o pastarosios paros naujų atvejų skaičius pašoko iki rekordinio 42 atvejų skaičiaus (Lietuvoje virš 4000). Šiuo metu rajone serga 171 asmuo. Visoje šalyje sparčiai plintančios omikron atmainos koronavirusas, kurio pikas dar tik prognozuojamas, verčia iš anksto imtis prevencinių priemonių.

Sausio 12 d. vyko nuotolinis Prienų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdis, kurio metu aptarti COVID-19 valdymo iššūkiai Lietuvoje ir rajone.
ESOC vadovė, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, pristatydama naujausias Vyriausybės rekomendacijas COVID-19 situacijai valdyti Lietuvoje, paprašė atkreipti dėmesį į tai, kad omikron atmainos plitimo greitis yra daug didesnis nei kitų buvusių atmainų. Nors simptomatika nėra sunki, nesiskiepijusiems asmenims ši koronaviruso atmaina gali būti labai pavojinga, todėl, anot direktorės, šiuo metu skiepijimas yra efektyviausia priemonė, siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui, apsaugoti šia liga užsikrėtusius asmenis nuo komplikacijų.
Įstaigos turi įvertinti infekcijos plitimo riziką kolektyvuose ir pasirūpinti, kad visos su būtiniausiomis paslaugomis susijusios funkcijos būtų vykdomos nepertraukiamai: riboti tiesioginius kontaktus ir lankytojų srautus, užtikrinti darbuotojams galimybę dirbti nuotoliniu būdu, taip pat nuotoliniu būdu organizuoti pasitarimus.
Mintimis apie tai, kaip yra pasiruošę dirbti esant kritinei situacijai, pasidalino visų pasitarime dalyvavusių įstaigų vadovai. Džiugina, kad vadovai supranta epidemiologinės situacijos rimtumą, įstaigos yra pasirūpinusios apsaugos ir testavimosi priemonių rezervu, turi paslaugų teikimo, nuotolinio darbo aprašus, paskirstę darbuotojams funkcijas, kad paslaugos nenutrūktų, jeigu kažkuris darbuotojas ar keletas jų susirgtų arba privalėtų izoliuotis. Vadovai taip pat pasidžiaugė, kad šiuo metu COVID-19 situacija valdoma, sergančiųjų nėra, išskyrus vieną įstaigą (serga 1 darbuotojas).
Pasitarimo metu buvo akcentuota, kad užsikrėsti naująja atmaina tikimybę turi praktiškai kiekvienas, todėl yra labai svarbu, kad, pajutę simptomus ar artimai kontaktavę su asmeniu, kuriam patvirtintas koronavirusas, žmonės izoliuotųsi ir kreiptųsi dėl testo. Nedarbingumo pažymėjimai dėl ligos ar privalomos izoliacijos bus išduodami Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, registruojantis per Elektroninius valdžios vartus ir užpildžius atitinkamą formą. Galioja ir privalomas periodinis profilaktinis testavimasis.
Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas paragino visų įstaigų atstovus stebėti situaciją, laiku reaguoti į iškylančius iššūkius, dalintis informacija ir bendradarbiauti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite