nobilia.de nuotrauka
Angle down Atgal

Ekspertė pataria, kaip teisingai išsirinkti virtuvės baldus

Virtuvė – vieta, kurioje gimsta nuostabiausi pusryčiai ar vakarienės. Tai svarbus šeimos pirkinys. Todėl baldų ekspertė Natalija pataria, kokį tinkamiausią stalviršį išsirinkti, kokia detalė dabar madinga, bet visiškai nereikalinga. Bei koks yra pagrindinis geros virtuvės požymis.

Stalviršių aukštis: nuo 86 cm

Skaudanti nugara gali atgrasyti nuo bet kokių kulinarinių eksperimentų. Natalija sako, kad gaminti, kai viską ruošti turi susilenkęs, menkas malonumas.

„Jau daug metų salone prekiaujame gamintojo „Nobilia“ baldais, nes jie daug dėmesio skiria patogumui. Kad ir spintelių su stalviršių aukštis. Jis gali būti nuo 86 iki 100 cm. Virtuvė privalo būti patogi kasdieniniam naudojimui. Aš neabejoju, kad geri baldai yra tie, kurie patogūs.

Žmonės tampa vis aukštesni, bet kartu su šia tendencija, jų gyvenamoji erdvė, ypač miesto aplinkoje, tampa vis mažesnė. Todėl projektuojant virtuvės baldus, daugeliui pirkėjų efektyvus erdvės išnaudojimas ir ergonomikos klausimas tampa vis svarbesnis. Su metais vis populiarėja paaukštintos apatinės spintelės. Šis sprendimas apjungia saugojimo erdvęį, patogumą gaminant maistą bei estetinį vaizdą. Standartinis apatinių spintelių aukštis (su stalviršiu) yra 86 cm, bet tendencijos keičiasi. Žmonės pradeda vertinti komfortą, todėl aukštesni klientai užsako 95-100 cm aukščio apatines spinteles.

Tas pats taikoma ir tarpo, tarp stalviršio ir pakabinamų spintelių, aukščiui. Nėra jokio auksinio standarto, kiekvienas renkasi pagal save. Nebemadingos spintelės iki lubų. Daiktai aukščiausioje lentynoje nepasiekiami. Dėl didelio spintelės aukščio ir vidurinioji lentynėlė montuojasi aukščiau, tai patogu pasiekti tik apatinę lentyną. Toks sprendimas būtų racionalus nebent aukštaūgių šeimoje. “

Klaida – pirkėjus viliojančios švieselės

Naujausia mada – integruotas stalčių ir spintelių apšvietimas. Pasak baldų ekspertės, tai žavinga, tačiau brangi ir nelabai praktiška inovacija „Rinkdamiesi nepasiduokite akimirkos žavesiui. Visada rekomenduoju pagalvoti, kaip naudojate baldus realybėje. Ateinate į virtuvę, užsidegate šviesą. Po to imate produktus, įrankius, prieskonius. Bet ar tikrai dažnai spintelėse daiktų ieškote pasišviesdami žibintuvėliu ar telefonu? Ne? Tuomet ir papildomas apšvietimas jums nereikalingas.

Toks sprendimas labiausiai pasitarnauja tada, kai virtuvėje stinga apšvietimo ir dėl kokių nors priežasčių jo neįmanoma ar nenorima keisti. Žinoma, ne visi sprendimai privalo būti racionalūs! Jeigu tokia idėja jums patinka, neatsisakykite jos. Tačiau nepamirškite, kad tai šiek tiek padidins galutinę baldo kainą. “

Ekspertės paslaptis lengvesnei paviršių priežiūrai

Vyrauja nuomonė, kad mažiau reikli yra matinė fasado plokštė. Natalija neigia tokį mitą ir paaiškina kodėl yra kaip tik priešingai „Pirmiausia noriu pabrėžti, kad bet kuris baldas reikalauja priežiūros. Tačiau blizgi plokštė įprastai valosi lengviau. Ant matinio paviršiaus nuo rankų lieka riebaluotos dėmelės. Net jei rankos atrodo švarios, nuo prakaito mikrolašelių, kremo ar kitų priemonių likučių lieka plėmai. O matinis paviršius visada šiek tiek porėtas, tad norint dėmę pašalinti teks bent šiek tiek patrinti.

Štai blizgus paviršius – labai glotnus ir lygus, todėl ir nuvalyti jį daug lengviau. Nereikia nei specialių priemonių. Pakanka šluostės suvilgytos universaliu valikliu. Su klientais pasidalinu ir viena slapta gudrybe. Blizgią plokštę puikiai nuvalo ir nublizgina dezinfekcinės spiritinės servetėlės. Tik būkite atsargūs! Pirmiausia jas pabandykite mažame plote, menkiau matomoje vietoje ir įsitikinkite, ar jos nepakenkia jūsų plokštei.“

Kokios virtuvės populiariausios?

Kokybiški virtuvės baldai tarnauja 10–15 ar net daugiau metų. Tad nenuostabu, kad populiariausios yra tradicinės, šviesių, pastelinių spalvų virtuvės – „Modernaus stiliaus mėgėjai dažniausiai renkasi baltą, blizgią virtuvę. Populiarumo nepraranda ir klasikinio ar provanso stiliaus virtuvės. Dažniausiai pasirenkamos neutralios spalvos – balta, gelsva, smėlinė, pilkšva. Pastaruoju metu interjeruose madingos ryškios, sodrios spalvos. Tačiau atminkite, kad virtuvės baldai tarnaus jums daugiau nei dešimtmetį. Todėl rekomenduoju rinktis neutralios spalvos fasadą ir jį paįvairinti ryškiomis valgomojo kėdėmis ar kitais interjero akcentais, kuriuos lengva pakeisti. Taip baldai neatsibos ir neišeis iš mados.

Žiūrint į šiuolaikines tendencijas, šiuo metu vyrauja ne tik „standartiniai“ atspalviai (balta, pilkšva, kreminė), bet ir tamsaus betono, pilko akmens, metalo bei plieno spalvos kombinuotos su natūralaus medžio tekstūromis. Tokie spalvų deriniai taip pat yra puikus pasirinkimas.“

Svarbus pasirinkimo kriterijus– gyvenamoji vieta

Baldų ekspertė dažno kliento teiraujasi, ar jis gyvena bute ar name? Mieste ar užmiestyje? Toks klausimas juos nustebina, bet jis yra labai svarbus „Mano patirtis rodo, kad skirtumas tikrai yra. Gyvenantys užmiesčio name vis dažniau iš virtuvės padaro išėjimus į terasą. Tada norisi, kad virtuvės baldai gražiai derėtų su terasos baldais, supančia gamta. Virtuvė vis labiau susilieja su gyvenamąja erdve ir daugeliu atveju ji jau virsta socialinio gyvenimo ir bendravimo namuose centru. Modulinės konstrukcijos, atviros lentynos ir išlaikytas stilius, kuriame akcentuojamos svarbios detalės – visa tai apibūdina modernią virtuvę.

Taip pat gyvenant šalia gamtos namuose dažniau užklysta smulkūs vabzdžai. Todėl tokiems klientams rekomenduoju tarp apatinių ir viršutinių spintelių nesirinkti stiklinės sienelės. Dažniausiai būsto sienos nėra idealiai lygios, todėl tarp stiklo ir sienos lieka mikro tarpeliai. Per juos po stiklu patenka muselės, uodai, kurie tikrai gadina estetinį

vaizdą.“

Tvirtas ir patvarus stalviršis – nebūtinai iš akmens

Pasak Natalijos, šiuo metu rinka gali pasiūlyti tikrai gausų stalviršių asortimentą. Šiuo metu populiariausiu pasirinkimu išlieka LMDP (laminuotų medžio drožlių plokštės) stalviršiai, kurie aplenkė prabangia klasika laikomus akmens masės stalviršius „Tokios tendencijos priežastys labai paprastos. LMDP stalviršiai atsparūs braižymui bei smūgiams, yra pigesni nei akmeniniai ir žinoma, malonesni liesti. Novatoriškas bei funkcionalus sluoksnis užtikrina stalviršio patvarumą. Rinkdamiesi stalviršį pagalvokite, ar jums priimtinas akmens šaltumas. Įvertinkite, ar norite prabangesnio ar ekonomiškesnio pirkinio.

Man teko ne kartą lankytis virtuvės baldų „Nobilia“ gamykloje. Ten gaminamos plokštės testuojamos robotų pagalba. Mechaninė ranka keletą tūkstančių kartų plokštę, stalviršį trina šiurkščiu audiniu, aštriu įrankiu imituoja subraižymus peiliu, laiko įvairiuose skysčiuose bei tikrina atsparumą skirtingos temperatūros kamerose. Lentynos apkraunamos dešimtis kilogramų sveriančiais svarmenimis”.

Baldų ekspertė pataria ne tik virtuvės, bet ir kitus baldus rinktis atsakingai. Nes tokie pirkiniai daro didžiausią įtaką jūsų namų estetiniam vaizdui, nusako stilių, skonį. Tinkamai parinkti, kokybiški baldai namuose sukuria patogią, ergonomišką erdvę į kurią kasdien norisi grįžti.

„Baldai namams“ saloną rasite Savanorių pr. 192b, Kaunas.

Internete: baldainamams.lt,

Facebook

Tel. +370 686 168 18

El. paštu kaunas@baldainamams.lt.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite