Angle down Atgal

Ekspertai atskleidė, kaip atskirti kavos klastotę

Nedaug kas žino, tačiau kava yra vienas iš labiausiai padirbinėjamų maisto produktų.

Didžiulė kavos rinka masina šešėlinio verslo atstovus. Jau nekartą girdėjome apie pagautus prekeivius su padirbta ir kokybės neatitinkančia kavos produkcija. Suklastota kava dažniausiai realizuojama skelbimų portaluose, socialiniuose tinkluose, turguose. Dažniausiai pirkėją suvilioja mažesnė, nei rinkos kaina. Tačiau tokios kavos įsigijimas, tai ne tik nesumokėti mokesčiai, bet ir didžiulė rizika sugadinti kavos aparatą ar netgi apsinuodyti. Pasak ,,Kavosžinovai.lt" pardavimo vadovo Tado Šeškausko, klastotuose kavos pupelių pakuotėse dažniausiai sufasuojamos tos kavos pupelės, kurių tuo metu turėjo padirbinėtojas. Tai gali būti pati pigiausia kava rinkoje, pasibaigusio galiojimo, ar netgi utilizuota kokio nors skrudintojo.

Šiuo metu Lietuvoje labiausiai pardavinėjamos šios suklastotos kavos pupelės kilograminėse pakuotėse: Lavazza Qualita Rossa, Lavazza Espresso; Lavazza Qalita ORO ir Pellini Vivace. Kitas aspektas - šiukšlės kavoje. Klastotojai neužtikrina aukštų pakavimo standartų, todėl tokioje kavoje galite rasti lavos akmenėlių, medžio šakelių ar medienos atplaišų. Tai viena iš automatinių kavos aparatų gedimų priežasčių- teigia pašnekovas.

Kavos gamintojai kasmet daug investuoja, kad jų produkcija būtų kuo sunkiau padirbinėjama. Periodiškai keičia kavos pakuočių dizainus, naudoja pakavimui inovatyvias, kokybiškas ir brangias technologijas, todėl ne kiekvienam padirbinėtojui jos yra įkandamos.

Keli paprasti patarimai, kaip atskirti originalią nuo galimai suklastotos kavos pupelių pakuotės:

1. Šoniniai lenkimai

*originaliose pakuotėse nėra šoninių lenkimo linijų. Kavos gamintojai naudoja automatines fasavimo- pakavimo įrangas, pakuotė yra formuojama kavos pupelių pilstymo metu. Padirbinėtojai kavas pilsto į jau pagamintas, sulankstytas pakuotes.

2. Pakuotės kirpimo forma

*originalios pakuotės apačia yra banguoto kirpimo. Gamintojo pakavimo centre pakuotės užsandarinamos ir nukerpamos pakavimo procese, naudojami banguoti peiliai apačioje ir lygūs peiliai viršuje. Suklastotos kavos pakeliai keliauja jau sukarpyti ir sulankstyti dėžėse.

3. Pakuotės oro vožtuvas

*originalios pakuotės oro vožtuvo skylutės yra pjautinės pailgos, o klastotės dažniausiai tik adatos skylutės. Originalios pakuotės oro vožtuvas aukštos kokybės ir sertifikuotas, o klastotės vožtuvas gali būti tiesiog imitacinis ir neatliekantis savo paskirties. Vienakrypčiai oro vožtuvai apsaugo kavos pupeles nuo oro ir drėgmės, todėl kava išlieka šviežia ir aromatinga.

4. Galiojimo datos ryškumas

*originalios pakuotės galiojimo- pagaminimo datos ryškios ir aiškios. Klastotėse dažniausiai išsiliejęs antspaudas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite