REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 18 d. 15:18

Ekspertai atsakė į Baltarusijos klausimus dėl įvykio Ignalinos atominėje elektrinėje

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


34894

Į Užsienio reikalų ministeriją trečiadienį buvo pakviestas Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis. Jam suteikta Baltarusijos prašyta informacija apie balandžio 1 dienos įvykį uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos atstovas informavo, kad balandžio 1 dieną Ignalinos atominės elektrinės 2-ajame bloke vykdant panaudoto branduolinio kuro apdorojimą karštoje kameroje vienos panaudotos kuro rinklės dalis atsilaisvino iš keliamojo mechanizmo ir liko karštosios kameros dugne. Atlikus panaudoto kuro rinklės apžiūrą išorinių pažeidimų nenustatyta. Įvykio metu žmonės nenukentėjo, radiacinis fonas nebuvo pakitęs, branduolinei saugai įtakos tai neturėjo.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, balandžio 1 dienos įvykis Ignalinos atominėje elektrinėje negali būti klasifikuojamas kaip incidentas pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę (INES), nes darbuotojų apšvitos dozių ribinės vertės nebuvo viršytos, radioaktyviųjų medžiagų išmetimų į aplinką nenustatyta. Lietuvos kompetentingos institucijos patvirtino, kad uždaromoje Ignalinos jėgainėje incidentų nėra buvę.

Lietuvos ekspertų teigimu, Ignalinos atominės elektrinės uždarymas yra sudėtingas procesas, kurio metu vykdomi išsamūs bandymai, siekiant nustatyti, ar visi projektiniai sprendimai tinkamai veikia. Nustačius neatitikimų, tolesni darbai yra stabdomi iki tol, kol identifikuoti trūkumai pašalinami.

Įvertindama net ir neeksploatuojamo branduolinės energetikos objekto specifiką ir svarbą uždarymo procese Lietuva laikosi aukščiausių saugos reikalavimų ir skaidrumo principų, todėl informacija apie visus įvykius, net ir mažareikšmius, pateikiama viešai.

Lietuva tikisi, kad ir kitos šalys, ketinančios eksploatuoti ar eksploatuojančios branduolinės energetikos objektus laikysis aukščiausių tarptautinės saugos standartų ir skaidrumo reikalavimų.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA