Angle down Atgal

Ekskursija po Lukiškes – seniausią įkalinimo įstaigą Lietuvoje

Kovo 13 dieną Širvintų rajono policijos komisariato jaunieji policijos rėmėjai (toliau – JPR) kartu su Vilniaus miesto 2 PK ir Vilniaus rajono policijos komisariato JPR, lankėsi Lukiškių tardymo izoliatoriuje – kalėjime.

Tokią galimybę pažvelgti į nuteistųjų gyvenimo kasdienybę suteikė Lukiškių kalėjimo administracija. Smalsu buvo patekti už trijų metrų storio sienų ir spygliuotos vielos pynių. Į vidų mus įleido tik po tris, ten mūsų laukė griežta patikra. Patikros poste palikome savo asmens dokumentus, saugojimo dėžutėse užrakinome mobiliuosius telefonus ir pinigines, buvome patikrinti metalo detektoriumi. Pareigūnas Ernestas tokią patikrą linkęs vadinti pasisveikinimu.

Pareigūnas papasakojo, kaip veikia įkalinimo įstaiga, kokia yra istorija, apžiūrėjome kameras, kalėjimo virtuvę, sporto patalpą, mokymosi klasę, papasakojo kaip su nuteistaisiais dirbama siekiant juos perauklėti. Papasakojo linksmas istorijas apie nesėkmingus pabėgimus. Pradžioje manėme, kad mums neteks pamatyti nuteistųjų, tačiau, ekskursijos metu mes visą laiką vaikščiojome šalia jų. Tos 1,5 valandos „nelaisvės“ privertė susimąstyti, kiek svarbu žmogui Laisvė.

Širvintų r. policijos komisariatas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite