Angle down Atgal

Ekonomikos ir inovacijų viceministras įvertino pokyčius Šiauliuose

Šiauliuose viešėjo Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis. Svečią priėmė miesto meru Artūru Visocku, susitikime dalyvavo Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) direktorius Artūras Klangauskas, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis. Aptartos aktualios miestui temos: LEZ vystymasis ir perspektyvos, Šiaulių oro uosto plėtros galimybės. Posėdžio metu Šiaulių merą pasiekė džiugi žinia dėl geležinkelio vėžės į LEZ teritoriją – projektui pritarta Finansų ministerijoje.

Susitikimo metu trumpai apžvelgta LEZ istorija: 2015 metais šioje teritorijoje tebuvo laukai su kai kur įsiterpusiais daržų ruoželiais, šiuo metu čia jau įrengta pagrindinė infrastruktūra ir sėkmingai veikia ar kuriasi keturios pažangios įmonės, iš kurių dvi užsienio ir dvi lietuviško kapitalo. Džiugina tai, kad Šiauliuose nuo įsikūrimo užaugusios bendrovės randa kur plėstis ir augti vietoje, išnaudoja gimtojo miesto potencialą.

Įdomu tai, jog šioje vietoje esanti Aviacijos gatvė šią vasarą tapo ne tik ekonomikai reikšminga arterija, bet tarnavo ir sporto bei kultūros reikmėms: čia surengtos pirmosios legalios automobilių „Drag“ lenktynės. Įprastai nelegalios linksmybės geranoriško bendradarbiavimo dėka buvo paverstos legalia ir saugia pramoga, turinčia ir perspektyvą: renginiui pasisekus kuriami planai juos organizuoti ir toliau, galbūt rengti net tarptautines varžybas.

Šiaulių oro uostas – išskirtinis objektas. Čia šiuo metu intensyviai zuja technika, tvarkoma teritorija. Šiaulių miesto savivaldybės užsakymu vykdomi darbai, kurių metu beveik 5 mln. eurų iš miesto biudžeto skirti riedėjimo takams ir peronui atnaujinti. Tvarkinga infrastruktūra atvers daugiau galimybių – tiek naujiems investuotojams, tiek krovinių gabenimo aviakompanijoms. Šioje vietoje susitinka valstybės, savivaldybės bei privataus verslo pajėgos, turinčios veikti išvien, kad oro uostas suklestėtų ir neštų naudą Šiauliams, Lietuvai.

Koronavirusas palietė ir Šiaulių oro uostą, tačiau kitaip, nei kitus oro uostus, kurie pandemijos metu ištuštėjo. Virusas ant žemės nutupdė daugybę lėktuvų, o Šiaulių oro uostas jiems galėjo pasiūlyti civilinį peroną. Iki šiol čia vis dar laikomi bei aptarnaujami keli dideli keleiviniai lėktuvai, o visuotinio karantino metu čia stovėjo net 14 lainerių.

Vasario viduryje Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė sutartį su AB „Panevėžio keliai“ dėl beveik 9,5 mln. eurų vertės rangos darbų oro uoste. AB „Panevėžio keliai“ per gana trumpą 42 savaičių laikotarpį (iki 2020 metų gruodžio pabaigos) įsipareigojo atlikti riedėjimo tako „B“ rekonstrukciją, atnaujinti 4 ha ploto peroną. Numatyta taip pat įrengti signalinių žiburių sistemą, privažiavimo kelią nuo Aviacijos gatvės, vidaus kelią, nutiesti vandentiekio, nuotekų ir paviršinių nuotekų tinklus.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis su kitais susitikimo dalyviais apsilankė Šiaulių LEZ ir oro uoste, įvertino greitą augimą ir aplink matomus pokyčius. Tikimasi, jog ilgainiui ši vieta taps reikšmingu ekonomikos augimo židiniu ne tik Šiauliuose, bet visoje Šiaurės Lietuvoje.

„Laisvosios ekonominės zonos ir Šiaulių oro uosto patrauklumas ir funkcionalumas dar labiau išaugs, kai iki jų bus nutiesta geležinkelio atšaka. Šito siekiu nuo 2015-ųjų metų, ir panašu, kad vėžės projektas sulaukia palaikymo Vyriausybėje. Bendraujant su Mariumi Skuodžiu sulaukiau susisiekimo viceministro Valdo Klimantavičiaus žinutės, kad geležinkelio atšakos projektui pritarė Finansų ministerijos Investicijų komitetas“, – atsiveriančiomis naujomis galimybėmis pasidžiaugė Šiaulių meras Artūras Visockas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite