Angle down Atgal

Ekologiškesniam verslui – 1,5 mln. eurų ES investicijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija verslui, diegiančiam žaliuosius inovatyvius sprendimus, skiria 1,5 mln. eurų ES investicijų. Pagal 2014-2020 metų investicijų priemonės „Eco-inovacijos LT“ ketvirtąjį kvietimą bus finansuojamas ir ekologinis ženklinimas.

„Lietuva pagal ekoinovacijų diegimo indeksą lenkia ne tik Estiją, Latviją ar Lenkiją, bet ir kur kas labiau išsivysčiusią Belgiją. Tačiau tam, kad pasivytume šios srities lyderius, turime didžiulį potencialą augti. Skatinant ekoinovacijų plėtrą, valstybės parama yra ne vienintelė paskata įmonėms – investuodamas į aplinką tausojančius procesus verslas tampa konkurencingesnis“, – pranešime cituojama ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Pasak jos, toks ženklinimas nėra privalomas, tai – laisvas gamintojų, importuotojų ar pardavėjų pasirinkimas. Ekologiniai ženklai padeda identifikuoti prekes, kurios atitinka tam tikrus aplinkosaugos standartus.

1,5 mln. eurų negrąžinamos subsidijos būdu bus paskirstyta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma, jei investicijų siekiama gauti aplinkosaugos vadybos sistemoms diegti ir gamybos technologiniams auditams rengti, yra 20 tūkst. eurų. Projektams, kuriais skatinamas ekologinis projektavimas ar ekologinis ženklinimas, bus skiriama iki 30 tūkst. eurų.

Iš viso pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ 2014-2020 metais numatoma paskirstyti 4,34 mln. eurų ES investicijų.

Paraiškas Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) priima iki 2020 metų vasario 17 dienos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite