REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Balandžio 14 d. 16:26

Ekologinės kultūros ugdymas pasitelkiant Lietuvių tautos tradicijas

Šiauliai

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


212823

Šiaulių Medelyno progimnazija antrus metus vykdo „Erasmus+“ programą, kurios tikslas ugdyti ekologinę kultūrą, plėsti aplinkosaugos svarbos supratimą, sąmoningą gamtos saugojimą.

02.jpg

Šiaulių Medelyno progimnazija antrus metus vykdo „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerystės Eko – Kariai Mažais – Žingsneliais(Eco -Warriors Small-Steps) projektą.

Šio projekto koordinuojanti šalis – Šiaurės Airija, šalys partnerės – Bulgarija, Turkija, Rumunija, Lietuva. Projekto tikslas – ugdyti ekologinę kultūrą, plėsti aplinkosaugos svarbos supratimą, sąmoningą gamtos saugojimą. Tikimės, kad dalyvaudami įvairiuose mokymuose ir edukacijose, dalindamiesi patirtimi savo mokykloje, šalyje ir Europos lygmeniu, šio projekto metu visi dalyviai įgis puikios patirties ir žinių. Kartu kursime pasaulį, kuriame žmonės gyvena harmonijoje su gamta.

Šiame straipsnyje norime pristatyti veiklą iš srities „Aplinka ir menas“. Artėja pavasario šventė, kurios šeimose laukiame ne mažiau kaip šv. Kalėdų – Velykos!

Nors mūsų šalies Velykinių kiaušinių marginimo tradicijos siekia tik 200 m., bet jos žavi savo grožiu ir paprastumu. Senovėje lietuviai kiaušinių marginimui naudojo tik iš gamtos, natūraliai išgaunamus, dažiklius, vašką.

Tad ir mes nusprendėme Velykas pasitikti ekologiškai ir kiaušinius šventiniam stalui išmarginti natūraliais, iš įvairių nuovirų gautais, dažais.

03.jpg

01.jpg

Pasitelkę įvairius šaltinius, močiučių ir prosenelių patirtį, ieškojome informacijos apie įvairių augalų, uogų, daržovių dažomąsias savybes. Spaudėm sultis iš burokėlių, mėlynių, virėm nuovirus iš ciberžolės, mėlynojo kopūsto, petražolių, svogūnų lukštų ir kt. Savo patirtį fiksavome ir ja dalinomės su draugais.

Rezultatai ne tik visus nudžiugino, bet ir maloniai nustebino! O matant, kokie puikūs dažai buvo išgauti eksperimentavimų metu, kilo dar viena puiki idėja – eko dažai paveikslų piešimui. Tad įgyvendinome dar vieną sumanymą – šiais dažais piešėme ant natūralių, lininių, drobių. Dažus užvirtinome paprastu actu. Smagu – paprasta – tvaru!

Gražių ir saulėtų šv. Velykų linki Šiaulių Medelyno progimnazijos bendruomenė!

Remiamas turinys 

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA