Angle down Atgal

E. Dobrovolska apie opozicijos kreipimąsi į KT dėl lotyniškų raidžių dokumentuose: teismas gebės išaiškinti

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska sureagavo į Seimo opozicijos atstovų kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl įstatymo pataisų, kuriomis asmens dokumentuose įteisinamos nelietuviškos abėcėlės X, Q , W raidės. Ministrė įsitikinusi, kad KT gebės išaiškinti konkrečias normas, kurios opozicijos atstovams kelia abejonių.

„Turbūt ne kartą esu sakiusi, kad demokratinėje, ypač teisės viršenybės principą gerbiančioje, valstybėje bet koks kreipimasis į teismą yra suprantamas. Ir esu tikra, kad teismas gebės išaiškinti konkrečias normas, ypač, kaip suprantu, kai yra kreipiamasi dėl tam tikrų nuostatų ir esu tikra, kad teismas galės pasisakyti“, – žurnalistams spaudos konferencijoje teigė E. Dobrovolska.

„Vienas esminių teisės viršenybę gerbiančios valstybės  (principų – ELTA) – pasitikrinti, jeigu, kažkas turi abejonių“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad po prezidento Gitano Nausėdos antradienį pasirašytų įstatymo pataisų, kuriomis mūsų šalies piliečių asmens dokumentuose įteisinamos nelietuviškos abėcėlės X, Q , W raidės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos iniciatyva 37 Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT).

Jie prašo teismo įvertinti, ar priimtos įstatymo pataisos neprieštarauja Konstitucijai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite