Angle down Atgal

Dviratininkei S. Krupeckaitei – Europos žaidynių auksas

Lietuvė Simona Krupeckaitė penktadienį triumfavo Minske (Baltarusija) vykstančių Europos žaidynių dviračių treko moterų keirino rungtyje.

Tai antrasis lietuvių medalis šiose žaidynėse. Ketvirtadienį S. Krupeckaitė kartu su Migle Marozaite pelnė sidabrą komandų sprinto rungtyje.

2010 metų keirino pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė 36-erių metų S. Krupeckaitė pirmojo etapo trečiajame važiavime finišavo antra ir kartu su nugalėjusia prancūze Mathilde Gros pelnė tiesioginį kelialapį į pusfinalį. Į jį pateko po dvi greičiausias pirmojo etapo važiavimų dviratininkes.

S. Krupeckaitė laimėjo pirmąjį pusfinalio važiavimą ir užtikrintai žengė į finalą, kuriame kovojo šešios dviratininkės. Lietuvė jame buvo greičiausia.

Sidabro medalį pelnė olandė Shanne Braspennincx, o bronzos – rusė Darja Šmeliova.

Finale dar kovojo lenkė Urszula Los ir prancūzė M. Gros.

23-ejų metų Miglė Marozaitė pirmojo etapo antrajame važiavime liko paskutinė, penkta, o paguodos važiavime liko trečia ir nepateko į pusfinalį.

Vyrų sprinto rungties atrankoje Lietuvos atstovas Vasilijus Lendelis buvo penktas (9,787 sek.). 1/32 finalo važiavime 24-erių metų dviratininkas nugalėjo baltarusį Andrejų Lukaševičių. Šešioliktfinalyje V. Lendelis pralaimėjo britui Jackui Andrew Carlinui, bet pagodos važiavime pranoko čeką Pavelą Kelemeną ir žengė į aštuntfinalį. Šiame etape mūsiškis turėjo pripažinti triskart Europos čempiono olando Jeffrey Hooglando pranašumą, bet laimėtas paguodos važiavimas prieš britą Jasoną Kenny ir lenką Rafalą Sarneckį garantavo Lietuvos trekininkui kelialapį į ketvirtfinalį. Dėl kelialapio į pusfinalį V. Lendelis šeštadienį kovos su olandu Harrie Lavreysenu.

Moterų skrečo lenktynėse 20-metė lietuvė Olivija Baleišytė užėmė aštuntąją vietą.

Nugalėjo olandė Kirsten Wild.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite