Sportas2020 m. Liepos 28 d. 18:36

Dviračių ture finišavo greičiausi šalies dviratininkai

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt

139771

Vasara – dviračių bei dviratininkų metas. Liepos 12 -ąją Kaišiadoryse finišavo tradicinės Kaišiadorių dviračių turo plento dviračių lenktynės, kurios mieste vyko jau aštuntą kartą.

259 sportininkai ir dviračių mėgėjai iš visos šalies lenktyniavo trijose distancijose ir varžėsi dėl asmeninių ir komandinių apdovanojimų – Kaišiadorių rajono mero taurės. Dviračių lenktynės prasidėjo tradicinių dviratininkų paradu Kaišiadorių mieste 6,4 km. Iš pradžių vyko dviračių paradas, o po parado startavo trumpos C 45 km sportininkai.90 km distancijoje stipriausių šalies dviratininkų tarpe savo pranašumą įrodė ir užtikrintai laimėjo trys Klaipėdos „Cycling team“ „Viesulo“ sporto klubo atstovai. Nugalėjo Rokas Kmieliauskas, atvažiavęs per 2 val. 47 sek. Antra vieta skirta Justui Beniušiui (+18 sek.), o trečias Gediminas Bagdonas (+23 sek.).

A 90 km distancijos komandų tarpe, susumavus trijų greičiausių sportininkų laiką, pirmą vietą iškovojo Klaipėdos „Cycling team“ „Viesulo“ sporto klubas (6 val. 3 min 3 sek.). Antroje vietoje liko kita Klaipėdos komanda „Memel cycling GRIZZLY team“ (+3 min 21 sek.). Trečia vieta atiteko „Colibri Cycling“ konandai (+8 min 9 sek.). A 90 km distancijoje klasifikuoti 49 elito grupės dviratininkai ir 6 komandos.

Antro pagal pajėgumą B diviziono dviratininkai lenktyniavo atskirai nuo elito B 90 km distancijoje. Visų lenktynių metu, 2 ratai po 45 km, nei vienos komandos dviratininkai nesugebėjo atsiplėšti nuo varžovų visų lenktynių metu. Nugalėtojai paaiškėjo pagrindinės grupės finišo sprinte. Šiose lenktynėse dėl Kaišiadorių meto taurės kovojo moterų elito, vyrų V18, V19, V30, veteranų V40 amžiaus grupių atstovai ir 6 įskaitinės komandos.

Moterų elito grupėje nugalėjo ir Kaišiadorių rajono mero taurę už absoliučiai greičiausios moters titulą iškovojo garsi Lietuvos dviratininkė Olivija Baleišytė iš Panevėžio („ElEko-Sport Tempas“) per 2 val. 11 min 12 sek (vid. greitis 41,2 km/val.). Jos varžovė buvo kita Panevėžio dviratininkė Akvilė Giedraitytė („WCC TEAM“) laimėjo antrą vietą (+2 sek.). Šios sportininkės atitinkamai iškovojo 2 ir 3 vietas lenktynių absoliučioje bendroje įskaitoje, į pirmą vietą praleidusios tik veteraną Žilviną Liaugodą. Moterų elito 3 vieta skirta Cesulienei Ingai iš Ignalinos (Ignalinos sporto klubas “Vikingas”) (+4 sek.). B 90 km distancijoje absoliučiai greičiausias ir lenktynių laimėtojas Žilvinas Laiugodas iš Klaipėdos („VeloPeak Hunters“) per 2 val. 11 min 12 sek. Vyrų absoliučioje įskaitoje Kaišiadorių rajono mero taures už 2 ir 3 vietą išsidalino Saulius Šarkauskas, „Velomanai „Team“, Kaunas (+1 sek.) ir Arnas Pelaitis, Vilnius (+1 sek.).

Jaunių V18 grupėje 1 vieta atiteko Skaisgirys Arijus, DK Alytus - „Nikeliuotas špykis“, Alytus (2val. 11 min 15 sek). Jaunimo V19 tarpe prizines vietas iškovojo 1 v. Arnas Pelaitis, Vilnius (2:11:13). Antras liko Vladimr Dementjev, (“VeloPeak Hunters“, Klaipėda (2:11:13). Trečias - Vilius Brusokas, DK Alytus- “Nikeliuotas špykis“. V30 grupės nugalėtojai - Tomas Vaitkus iš Tomo Vaitkaus „Racing“ komandos. Antras buvo Mantas Kyguolis, o trečias liko Litinskas Tadas, „Impuls Racing Team“, Vilnius. Visiems įskaitytas tas pats laikas 2 val. 11min 13 sek. B grupės komandų varžybas laimėjo „VeloPeak Hunters“, Klaipėda, per 6:33:40. Antri liko „Velomanai Team“, Kaunas (+0 sek). Trečia vieta atiteko Alytaus „Nikeliuotas špykis“ (+4 sek). C 45 km distancijose varžėsi veteranai, jaunučiai ir dviračių mėgėjai. Bendroje pačių greičiausių dviratininkų įskaitoje nugalėjo Arminas Petkevičius iš „SportoManai Team“, Panevėžys per 1 val. 5 min 16 sek.

Antrą vietą laimėjo Mantas Balčiūnas iš tos pačios Panevėžio komandos. Trečia vieta - Vitalis Vareikis iš „FOCUS“, Vilnius. Visiems įskaitytas nugalėtojo laikas. C 45 km distancijos komandų tarpe taures iškovojo nugalėtojai „SportoManai Team“, Panevėžys, per 3:15:50. Antri - „FOCUS Vilnius,(+4 sek). Trečios vietos komanda „Antaris Team“, Vilnius (+5 sek). Vyriausių veteranų V70 grupėje 1 vietą laimėjo kaišiadorietis Petras Kiušas, Dviratai-Daistatus komanda, per 1 val. 9 min 30 sek. (vid. greitis 38,8 km/val.).C distancijoje dar varžėsi vyrų ir moterų amžiaus grupės V16, V18, V19, V30, V40, V50, V60, V70. Kaišiadorių dviračių turo 2020-07-12 lenktynių rezultatai https://dbsportas.lt/lt/varz/2020091. Lenktynių organizatorius VšĮ „Dviratai“. Globėjas – Kaišiadorių rajono savivaldybė. Pagrindinis partneris Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras. Generalinis rėmėjas Pramogų ir laisvalaikio centras „Pas Radvilą“. Partneriai ir rėmėjai: Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, Kaišiadorių rajono policijos komisariatas, Kaišiadorių rajono savivaldybė, pramogų centras „Pas Radvilą“, baikerių klubas „Aliens MC“, Kaišiadorių kultūros centras, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras, Kaišiadorių apylinkės seniūnija, Žaslių seniūnija, Palomenės seniūnija, Kaišiadorių miesto seniūnija, portalas kaisiadoriečiams.lt., laikraščiai „Atspindžiai“, „Kaišiadorių aidai“, Maistas Sportui, Dvirtex, Fusion World, AB “Gudobelė”. Lenktynėms paramą skyrė Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.