Angle down Atgal

Dviračių laikikliai – ruošiamės vasaros sezonui!

Daugeliui vasaros sezonas siejasi su aktyviomis pramogomis ir šiltais bei šviesiais vakarais. Kadangi gryname ore leisti laiką yra naudinga, turėti užsiėmimų ir pramogų lauke svarbu. Tačiau, prieš pradėdami ruošti vasaros kelionių planus, įsitikinkite, ar tikrai turėsite galimybę kartu gabentis dviračius?

Pasvajoti apie keliones dviračius įvairiose Lietuvos vietovėse galima. Ir nors tai atrodo labai lengvai įgyvendinama, be dviračių laikiklių tikrai susidursite su erzinančiomis problemomis – dviračiai netilps arba užims labai daug vietos automobilio salone, o vežiotis priekabą dviračiams tikrai nėra logiška.

Kadangi šiuo metu laikiklių pasiūla yra gana plati, pasirinkti tinkamą dviračių laikiklį nėra sudėtinga. Turime paruošę keletą svarbiausių patarimų, pagal kuriuos reikėtų rinktis dviračių laikiklį.

Kiek dviračių ruošiatės vežti?

Jeigu su savimi norite pasiimti ne vieną dviratį, reikėtų turėti omeny, kad ant stogo montuojami skersiniai gali brangiai atsieiti, nes kiekvienam dviračiui reikia įsigyti atskirą laikiklį. Tuo tarpu, ant kablio montuojami laikikliai gali sutalpinti net keturis dviračius (priklauso nuo tipo) nenaudojant jokių papildomų priedų.

Jeigu visada vežiojatės tik vieną ar du dviračius, tada jums tiks ir stogo skersiniai. Viršuje sumontuoti dviračiai netrukdys matomumui, o parkuotis aikštelėse bus gerokai paprasčiau. Reikia tik visada atsiminti, kad dviračiai gali kliudyti šakas, ženklus bei žemus tiltus.

Laikiklio tvirtinimo vieta

Dviračių laikikliai, kaip jau minėjome, gali būti tvirtinami ant stogo arba ant mašinos galo, t.y. kablio. Laikikliai ant kablio yra kiek populiaresnis pasirinkimas dėl universalumo, žemesnės kainos ir paprastumo. Ant kablio montuojamo laikiklio dviračius pritvirtinti yra gerokai lengviau. Negana to, toks pasirinkimas dažniausiai yra ir pigesnis.

Laikikliai ant stogo puikiai tinka įvairiose kelionėse. Jie ypatingai vertinami dėl to, kad nėra trukdoma matomumui, o ir bagažinę atidaryti yra žymiai patogiau. Beje, ar žinojote, kad ant kablio montuojamiems dviračių laikikliams dažnai reikia išsiimti ir papildomus valstybinius numerius? Vis dėlto, gabenant daugiau dviračių, bendra laikiklių kaina gaunasi ganėtinai didelė, o vairuotojas visada turi atsiminti, kad automobilio aukštis „išauga“ kone dvigubai.

Saugumas ir kokybė – svarbiausia

Kad ir kokio tipo laikiklius pasirinksite, jūsų ir aplinkinių saugumas yra svarbiausias. Todėl vertėtų rinktis laiko patikrintų gamintojų produkciją ir vengti pigiausių alternatyvų. Atsiliepimais apie kiekvieną laikiklį internete mielai dalinasi jais jau besinaudojantys žmonės.

Visada galima rasti pigių laikiklių ar netgi pasidaryti juos savarankiškai. Vizualiai jie gali būti identiški kokybiškiems analogams. Tačiau, praktikoje matyti, kad dažniausiai kainą sudaro geros kokybės medžiagos ir tinkamas surinkimas, o turint omeny, kad laikiklis bus atsakingas už dviračių tvirtinimą automobilio išorėje – atsižvelgti į tai svarbu. Taigi, rinkitės atsakingai ir keliaukite saugiai!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite