Angle down Atgal

Duomenys apie sergančius COVID-19 – toli nuo tikrovės

Pastaruoju metu ne vienos Lietuvos savivaldybės merai sujudo aiškintis, kodėl interneto svetainėje Korona STOP skelbiami duomenys apie susirgusius COVID-19 liga konkretaus rajono ar miesto asmenis keistai dideli ir nesutampa su realybe.

Pavyzdžiui, vasario 11 d. Korona STOP skelbia, kad Šilutės rajone statistiškai serga 211 asmenų, deklaruota – 761. Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino, kad už statistiką, susijusią su COVID-19, rajone atsakinga Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Situacija dėl duomenų tikslumo aptarta Savivaldybėje nuotoliniu būdu rengiamame pasitarime, jų būna po tris per savaitę. Paaiškėjo, kad rajone dirbantys šeimos gydytojai dėl įvairių priežasčių ne visada pasinaudoja portalu esveikata.lt, ne visada laiku perduoda duomenis apie pasveikusius asmenis.
 

„Kai šeimos gydytojas į esveikata.lt neperduoda informacijos, kad asmuo pasveiko, jis tebelaikomas sergančiu. Jau nuo sausio 26 d. šeimos gydytojai įpareigoti dirbti atsakingiau. Jeigu žmogus serga lengva COVID-19 ligos forma, po septynių dienų dar tris neturi pakilusios temperatūros, jis laikomas pasveikusiu, užkrato neplatinančiu. Tuomet šeimos gydytojas į esveikata.lt įtraukia kodą šio asmens jau kaip pasveikusio. Kai sergama sunkesne COVID-19 ligos forma, situacija analogiškai paaiškėja per 20 dienų, jeigu tris paskutines pacientas jau neturi pakilusios temperatūros. Tačiau ne visi šeimos gydytojai stropiai įtraukdavo į minimą sistemą pasveikusiųjų duomenis. Gal pamiršdavo, gal neįgudę naudotis esveikata.lt. Priežasčių gali būti įvairių“, –  pasakojo R. Jovaišaitė.

Ji priminė, kad visiems šeimos gydytojų centrams ir kitoms analogiškas paslaugas teikiančioms medicinos įstaigoms išsiųsti raštai, o su įstaigų vadovais tai aptarta nuotoliniu būdu surengtame pasitarime.

Gyventojai pasirenka šeimos gydytoją bei šias paslaugas teikiančią įstaigą. Šilutės rajono gyventojai yra prisirašę prie šeimos gydytojų ir Pagėgiuose, Klaipėdoje. Tad raštai dėl COVID-19 susirgimų apskaitos išsiųsti ir į tas įstaigas. Šilutės rajone veikia Savivaldybei pavaldus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras bei penkios privačios šeimos gydytojų įmonės ar bendrovės.

Šiandien, vasario 11 d., Šilutės rajone nustatyti 18 naujų susirgimo COVID-19 atvejų. R. Jovaišaitė sakė, jog koronavirusas plinta šeimose, Šilutės socialinių paslaugų centre, pora atvejų nustatyta Sodros poskyrio Šilutėje darbuotojams.

Šalies valdžia skelbia, kad nuo šiandien įsigalioja visiškai kitokia su COVID-19 susijusių susirgimų, pasveikimų, mirčių, vakcinacijų ir t.t. apskaitos tvarka. Pripažįstama, jog iki šiol statistika apie susirgimus COVID-19 buvo „išpūsta“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite