Angle down Atgal

Druskininkuose statybvietėje žuvo darbininkas

Trečiadienį Druskininkuose, statybvietėje, žemės užvirto ant dviejų darbininkų, vienas iš jų žuvo. Šiemet tai pirmas toks nelaimingas atsitikimas, pernai dirbant iškasose ir nesilaikant darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo reikalavimų buvo sunkiai sužalotas vienas ir žuvo trys darbuotojai.

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė, pranešimas apie nelaimę atliekant kasinėjimo darbus statybose M. K. Čiurlionio gatvėje gautas apie 9 valandą. Po pusvalandžio ugniagesiai nukentėjusiuosius ištraukė, jie perduoti medikams. Vienas iš nukentėjusiųjų buvo praradęs sąmonę, kitas – sąmoningas.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) kreipiasi į įmonių vadovus, ragindama juos užtikrinti darbuotojams saugias darbo sąlygas.

Skaudžios nelaimės įvyksta nebūtinai, kai kasamos gilios iškasos ir kai pavojai atrodo akivaizdūs. 2019 m. trys mirtini nelaimingi atsitikimai įvyko, kai buvo kasamos sąlyginai negilios 1,40-1,60 m gylio tranšėjos ir montuojami vamzdžiai. Visais šiais atvejais iš tranšėjos iškastas gruntas buvo kraunamas ant tranšėjos krašto (iškasto ir sukrauto grunto aukštis buvo nuo 1 m iki 1,5 m. aukščio). Darbuotojams dirbant tranšėjose, griuvo iškasos dalis, žemės užgriuvo ant darbuotojų ir mirtinai juos traumavo.

„Įvykių darbe tyrimo metu nustatyta, kad darbdaviui atstovaujantys asmenys tinkamai neorganizavo darbuotojų saugos ir sveikatos būklės vidinės kontrolės įmonėse. Nebuvo užtikrinta kontrolė, kaip laikomasi įmonėse nustatytų tvarkų vykdant pavojingus darbus statybos objektuose, dėl ko tranšėjų šlaitai nebuvo tinkamai sutvirtinti ir išramstyti specialiomis priemonėmis. Darbų vykdymui pavojingose zonose, kuriose nuolat veikia ar gali veikti rizikos veiksniai, nebuvo išduotos paskyros-leidimai. Darbdaviui atstovaujantys asmenys neorganizavo darbuotojų mokymo bei instruktavimo, atliekant pavojingus darbus“, – sako Valstybinės darbo inspekcijos Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas.

ELTA ir BNS inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite