Angle down Atgal

Druskininkų viešojoje bibliotekoje teatro „Labas‘‘ premjera „Miško seserys‘‘

2020 m. sausio 20 d. 17:00 val. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje teatro „Labas” kūrėjos Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė pristatys premjerą „Miško seserys”.

Šviesus, kartais juokingas, linksmas, kartais graudus ir tragiškas pasakojimas žiūrovą nuves į Dzūkijos kraštą 1944 – 1953 metais ir atvers stiprius ir ryžtingus Lietuvos moterų portretus pasipriešinimo kovų fone.

Spektaklį apie devynerius dramatiškus rezistencinių kovų metus, menininkės kuria kartu su folkloro muzikantais Dariumi Mockevičiumi ir Pauliumi Kovalenko. Skambės jau benykstantis Dzūkijos apeiginės tautosakos žanras – gyvai atliekamos partizanų dainos dzūkiška tarme. Moterų istorijos bus pagyvinamos ekrane pasirodančiais gyvais to meto liudininkių išgyvenimais ir atsiminimais. Jautrius video pasakojimus užfiksuoti padėjo Agnė Marcinkevičiūtė. „Miško seserys“ - spektaklis apie kilnias moteris, kurios nepabūgusios sunkios buities, kankinimų ir nuožmios kovos taisyklių, su didžiausiu atsidavimu, meile ir tikėjimu statė mūsų laisvės pamatus.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

Projekto partneriai:

Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite