Angle down Atgal

Druskininkų meras kreipiasi į valdžią: „Svarstymai yra trumparegiški, neprotingi ir neturintys perspektyvų“

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį priešpiet išplatino viešą kreipimąsi į Lietuvos valdžią dėl sanatorijos „Belorus“ situacijos.

„Šiandien su Druskininkų savivaldybės Tarybos narių dauguma kreipėmės į mūsų Prezidentą G. Nausėdą, Europos Komisijos Pirmininkę Ursula von der Leyen, Europos Komisijos narį V. Sinkevičių, Užsienio reikalų ministeriją ir Seimo komitetus bei frakcijas prašydami padėti išspręsti susidariusią situaciją dėl sanatorijos „Belorus“ ir išsaugoti įstaigos veiklą bei darbuotojų darbo vietas.

Nei aš, nei besikreipiantys Tarybos nariai nekvestionuojame sankcijų taikymo Baltarusijos režimui reikalingumo, o kalbame apie konkrečią situaciją ir konkretų objektą.

Visą Tarybos narių kreipimąsi galite perskaityti čia: bit.ly/3i4ZnCO

Mes visi padarome klaidų. Bet padarius tokią klaidą, nuo kurios nukenčia eiliniai žmonės – jiems ir jų šeimoms gresia likti be pajamų, o kai kuriems ir gyvenamojo būsto, o Druskininkams vietoj sutvarkytos ir veikiančios įstaigos gresia turėti dar vieną pastatą-vaiduoklį išdaužytais langais kurorto centre – TOKIĄ KLAIDĄ PRIVALOME TAISYTI NEDELSIANT.

Todėl įsigilinkime ir priimkime teisingus reikiamus sprendimus.

Viešoje erdvėje paleistas gandas, kad neva minėtą sprendimą dėl sankcijų taikymo sanatorijai priėmė pats bankas yra nerealus, prasilenkiantis su bet kokia logika ir, manau, net su teise.

Svarstymai į gatvę išėjusiems 400-ams žmonių mokėti pašalpas mano supratimu yra trumparegiški, neprotingi ir neturintys perspektyvų.

Pandemija Druskininkuose išaugino bedarbystę iki 18,9 proc. Išvarius sanatorijos darbuotojus į gatvę šie skaičiai dar labiau augs.

Kodėl Latvijoje, Jūrmaloje, to paties steigėjo įsteigta identiška sanatorija veikia ir jai netaikomos jokios ES sankcijos?

Gal Latvija priima logiškesnius sprendimus, nei uždaryti socialinį objektą veikiantį gydymo srityje?

Labai tikiuosi, kad su teisininkų ir Europos Sąjungos atstovų pagalba pavyks išsiaiškinti ir išspręsti šią situaciją mūsų žmonių labui“, – skelbia meras.

Primename, kad pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė susitikime su sanatorijos „Belorus“ darbuotojais dar kartą pabrėžė, kad darbuotojų problemos yra žinomos ir ieškoma geriausių bei priimtiniausių būdų jiems padėti.

Per nuotolinį susitikimą aptarti įvairūs su sanatorijos darbuotojais susiję klausimai ieškant išeičių, kaip galima būtų užtikrinti tiek šių žmonių grįžimą į darbo rinką ir pagalbą pereinamuoju laikotarpiu, o kartu ir ateityje. Kalbamasi su Druskininkų savivaldybe bei kitomis veikiančiomis įstaigomis kurorte ir aplinkinėse savivaldybėse.

„Inicijavau pokalbį su „Belorus“ darbuotojų atstovais ir pristačiau ministerijos siūlomas pagalbos priemones žmonėms, dirbantiems sanatorijoje, kuriai buvo pritaikytos sankcijos. Labai svarbu nepalikti žmonių likimo valiai. Inicijuotais teisės aktų pakeitimais siekiame, kad sanatoriją palikusiems darbuotojams būtų užtikrinta ne tik galiojanti šalies socialinės sistemos parama, bet ir papildomos pagalbos priemonės“, – sakė ministrė M. Navickienė.

Seime šiuo metu svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas sankcijų paveiktos Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotojams, sakoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.

Pagal pateiktus teisės aktų projektus, tiems įmonės darbuotojams, kurie pasirenka išeiti iš darbo, būtų išmokėtos dviejų vidutinių atlyginimų dydžio išmokos.

DĖL SANATORIJOS „BELORUS“ SITUACIJOS Šiandien su Druskininkų savivaldybės Tarybos narių dauguma kreipėmės į mūsų...

Posted by Ričardas Malinauskas on 2021 m. sausio 12 d., antradienis
comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite