Angle down Atgal

Druskininkų medikus pasiekė pirmoji COVID-19 vakcinos siunta

Sausio 7-ąją VšĮ Druskininkų ligoninę pasiekė pirmoji „BioNTech & Pfizer“  pagamintų COVID-19 vakcinų siunta, kurią atvežė VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos medikai.

Kaip informavo ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė, pirmosios vakcinos skirtos tiesiogiai su COVID-19 sergančiais pacientais dirbančiam personalui, taip pat poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, likusios vakcinos – ligoninėje dirbantiems gydytojams, slaugytojams, slaugytojų padėjėjams, savanoriams, rezidentams, kitam personalui. Ryte prasidėjęs vakcinavimas tęsis visą dieną. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.

„Dirbame intensyviu režimu – šiandien planuojame paskiepyti beveik 200 žmonių. Esame motyvuoti skiepytis ir šios vakcinos labai laukėme, nes tai galimybė apsisaugoti nuo COVID-19 infekcijos, kuri palietė ir Druskininkų medikų bendruomenę. Ligoninės personalas kasdien susiduria su koronaviruso grėsme, todėl skiepai suteiks saugumo jausmą, darbuotojai jausis psichologiškai ramesni eidami į darbą, o tai leis efektyviau dirbti ir užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas druskininkiečiams“,  –sakė E. Raulušaitienė.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi prasidėjusiu vakcinacijos procesu. „ Nors Druskininkuose susirgimų skaičius lyginant su kitomis savivaldybėmis ir nėra didelis, tačiau labai norėtųsi, kad susirgimų skaičiai kasdien mažėtų. Todėl medikų vakcinavimas – didelis žingsnis pandemijos suvaldymo link. Žinoma, dar turėsime nueiti ilgą kelią, bet pradžia tikrai nuteikia viltingai.  Aš tikiu ir pasitikiu mokslu - mano manymu, tik skiepai padės sugrįžti prie mums įprasto gyvenimo“ – sakė R. Malinauskas.

Pirmoji COVID-19 vakcina Druskininkuose buvo paskiepyta Kristina Karaliūnienė, dirbanti Druskininkų ligoninės COVID-19 skyriuje. „Ši vakcina nauja ir natūralu, kad galbūt kažkam kyla dvejonių. Bet manau, kad tokioje situacijoje, kokioje esame šiandien, skiepytis yra būtina. Skiepas tikrai nebaisus“,  – po visko šypsojosi moteris ir pažymėjo, kad jai norėtųsi, jog visuomenėje mažiau sklistų nepagrįstų, iš piršto laužtų gandų skiepų tema.

Kitą savaitę Druskininkuose planuojama gauti antrąją vakcinų siuntą, kuri bus skirta mobiliųjų punktų darbuotojams, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantiems darbuotojams ir jų pacientams, socialines paslaugas asmens namuose teikiantiems darbuotojams.

Sveikatos apsaugos ministerija planuojama, kad visi šalies medikai bus paskiepyti per pirmąjį šių metų ketvirtį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite