Angle down Atgal

Druskininkų globos ir slaugos namuose – COVID-19 židinys

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį informavo apie naują koronavirusinės infekcijos židinį Druskininkų globos ir slaugos namuose, o taip pat smulkiau papasakojo apie bendrą sergamumo situaciją Druskininkuose.

„Vakar vyko nuotolinis savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kuriame buvo aptarta bendra situacija dėl lokalaus COVID-19 židinio VšĮ „Druskininkų globos ir slaugos namai“.

Posėdyje dalyvavę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Visuomenės sveikatos departamento atstovai konstatavo, kad situacija suvaldyta gerai, o darbas – komandinis.

Penktadienį buvo nustatyta, kad šioje privačioje įstaigoje, kur teikiamos stacionarios globos paslaugos senyvo amžiaus žmonėms, iš 59 gyventojų 22 gyventojams ir 3 personalo nariams diagnozuota COVID-19.

Mano turimomis žiniomis, šiuo metu senolių būklė stabili, COVID-19 būdingų simptomų jie nejaučia, jų būklę stebi šeimos gydytojas.

Džiaugiuosi operatyviai, per parą laiko savivaldybės gydytojos, sveikatos priežiūros įstaigų, socialinių paslaugų centro ir kitų specialistų dėka suvaldyta situacija – sergantys senoliai buvo apgyvendinti atskirai, užtikrintas personalas, pasitelkti savanoriai.

Net 13 druskininkiečių – AČIŪ jiems – tą sunkų penktadienį panoro padėti pasirūpinti COVID-19 sergančiais senoliais.

Kalbant apie bendrą COVID-19 situaciją - dar kelios naujienos apie sveikatos priežiūros paslaugas mūsų savivaldybėje.

Vyriausybės nurodymu, praėjusią savaitę Druskininkų ligoninėje pradėjo veikti skyrius, skirtas COVID-19 sergantiems pacientams, kuriame yra 30 lovų. Skyrius skirtas sunkia COVID-19 forma sergantiems druskininkiečiams – šiuo metu tokių ligonių nėra ir labai tikiuosi, kad nebus, tačiau turime būti pasiruošę viskam.

Taip pat praėjusią savaitę buvo sudarytos poliklinikos medikų komandos (taip pat ir privačios), kurios rūpinsis namuose lengva COVID-19 forma sergančiais pacientais ir pablogėjus jų būklei atvyks teikti paslaugų į namus. Dėl medikų komandos vykimo pas pacientus spręs šeimos gydytojai.

Šiuo metu Druskininkuose iš viso turime 178 COVID-19 sergančius asmenis. Kaip matote, situacija yra rimta, tačiau valdoma. Todėl prašau kiekvieno iš jūsų supratingumo ir sąmoningumo laikantis karantino reikalavimų.

Tik nuo mūsų visų susitelkimo priklausys, kaip greitai pavyks suvaldyti infekciją – todėl būkite atsakingi už save ir šalia esančius žmones“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė meras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite