Angle down Atgal

Druskininkiečiai nuotaikingai paminėjo Vietos savivaldos dieną ir prisidėjo prie vaikų dienos centrų veiklos

Saulėtą ir šiltą šeštadienio popietę druskininkiečiai gausiai rinkosi Pramogų aikštėje, kur vyko šventė, skirta Vietos savivaldos dienai paminėti. 

Šventės dalyvių laukė druskininkiečių koncertas, išradingi įmonių, įstaigų ir bendruomenių prisistatymai bei improvizuotas pokalbių šou, kuriame į bendruomenei aktualius klausimus atsakinėjo savivaldybės skyrių bei kuruojamų įstaigų atstovai.

Kiekvienas norintis galėjo pabendrauti su Druskininkų savivaldybės vadovais ir administracijos specialistais. 

Sveikindamas susirinkusiuosius meras R. Malinauskas akcentavo, kad savivalda nėra tik savivaldybės pastatas, savivalda – tai visi aktyvūs bendruomenės žmonės, dirbantys savo miesto labui. 

Šventėje pasveikintas 15-asis Druskininkų garbės pilietis Mikas Suraučius – jam meras R. Malinauskas įteikė garbės piliečio regalijas.

M. Suraučius atviravo, kad žiūrovas, klausytojas dažnai nemato išgyvenimų, kuriuos kūrybos procese patiria menininkas. Visada turėjau galvoje Druskininkus. Visada mano širdyje buvo šis kraštas,mano tėviškė ir druskininkiečiai. Dėkoju visiems, kurie įvertinote mano darbus. Aš niekada to neužmiršiu”, – sakė M. Suraučius. 

Renginio metu buvo galima paragauti pagal specialų mero R. Malinausko receptą išvirtos sriubos bei kitų rudeninių vaišių bei pagal galimybes paremti Vaikų dienos centrus. 

Druskininkų savivaldybėje šiuo metu veikia 6 vaikų dienos centrai: 4 mieste ir po vieną seniūnijose. Juos lanko 125 vaikai, kaip informavo Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė, artimiausiu metu planuojama priimti dar 10 vaikų.

Vietos savivaldos dienai skirtos šventės metu bendruomenė Vaikų dienos centrams paaukojo beveik 900 eurų - lėšos vaikų dienos centrams bus padalintos po lygiai ir bus skirtos vaikų užimtumo ir socialinių įgūdžių ugdymo priemonėms įsigyti.

Visi vaikų dienos centrai priklauso nevyriausybinėms organizacijoms, tai reiškia, kad pati bendruomenė teikia paslaugas savo nariams, ir tai rodo didelį bendruomenės pilietiškumą. Druskininkų savivaldybės administracija 2020 metų lapkričio mėnesį suteikė teisę teikti akredituotą vaikų dienos socialinę priežiūrą visiems savivaldybės teritorijoje veikiantiems vaikų dienos centrams. Tai reiškia, kad su vaikais dirba išsilavinimo kriterijus atitinkantis socialinis darbuotojas, centro darbuotojams sudaryta galimybė tobulinti kvalifikaciją, o veiklos vyksta daugiau nei vienoje patalpoje. Vaikų dienos centruose ugdomi kasdieniai vaikų gyvenimo įgūdžiai, pavyzdžiui, mokoma higienos, sveikos gyvensenos, lavinami socialiniai, bendravimo įgūdžiai, teikiama psichologinė pagalba, organizuojamas užimtumas. Dienos centrus lankantys vaikai su darbuotojais kalbasi apie savo sunkumus, išgyvenimus, mokomi pažinti save, spręsti problemas. Kiekvienu atveju atsižvelgiama, kokių paslaugų vaikui ir jo šeimai reikia labiausiai. Centruose vaikai gauna šilto maisto, turiningai praleidžia laisvalaikį, jiems padedama ruošti namų darbus. Centrai veikia ir vasaromis – organizuoja įvairias stovyklas ar kitas veiklas”,  – apie Vaikų dienos centrų darbą pasakojo L. Baranauskienė. 

Renginio metu sveikatos priežiūros įstaigos kvietė pasirūpinti savo sveikata – pasiskiepyti arba atlikti sveikatos tyrimus už ypatingai patrauklią kainą. Kaip informavo Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė, tądien sveikatą pasitikrino net 104 druskininkiečiai. 

Po šventės jos dalyviai skubėjo į Vilniaus alėjoje veikusią lietuviškų gaminių mugę. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite