A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Drama dėl Šiaulių medžių tęsiasi: ketvirtadienį bulvare budėjo aktyvistai, tvarką prižiūrėjo policija

Ketvirtadienį Šiaulių pėsčiųjų bulvare netruko veiksmo – nuo ankstyvo ryto prie kirsti planuojamų bulvaro medžių budėjo iniciatyvinės grupės „Išsaugokime Šiaulių medžius“ nariai, viešąją tvarką prižiūrėjo policijos pareigūnai. Sekdama vakarykščiu kito aktyvisto pavyzdžiu, dar viena gyventoja prisirakino prie liepos, siekdama pademonstruoti, jog bent dalis šiauliečių liepų likimui neliks abejingi.

Šiaulietė Regina atėjo gerai pasiruošusi – apsvilkusi šiltą striukę, apsiavusi žieminius batus, ji spėjo ir kavos pagurkšnoti. Šiltu gėrimu ją pavaišino bičiulis. „Šiaip geriau būtų naudoti daugkartinius puodelius“, – draugui sakė mergina.

Nors pareigūnai jos iš uždaros statybų aikštelės iš pradžių pašalinti neskubėjo, už pėsčiųjų bulvaro rekonstrukciją atsakingos bendrovės „Infes“ atstovai patenkinti tokia viešnia nebuvo. „O kaip ji praėjo? Vežkit į komisariatą, darykit ką nors, dirbt tai reikia“, – tarpusavyje kalbėjosi įmonės darbuotojai. Netrukus merginą apsupo ir policijos pareigūnai, paklausę, ar ji tikrai neketina palikti saugomos teritorijos.

„Taip negalima elgtis su tokiais gerais medžiais. Juos reikia prižiūrėti, tvarkyti, – pareigūnams nenusileido prie liepos prisirakinusi šiaulietė. – Tilžės gatvėje jau antra savaitė po vėtros išrauta krūva medžių ir ji nesutvarkyta. Bet imamės tvarkyti čia, centrą. Gal truputį apsidairykim daugiau?“

„Mes norime atkreipti Savivaldybės dėmesį, nes su meru susišnekėti neįmanoma.“ „Kur meras, žaliasis, vaikštantis už Šiaulius?“ „Iš visų diskusijų jis „pasiplauna“, nes bijo bendrauti“, – kritikos miesto valdžiai kito negailėjo aktyvistai.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Vis dėlto, vidurdienį socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Saugokime Šiaulių medžius“ pasirodė informacija, jog kol kas pasiektas bendras šalių susitarimas.

„Gavome raštišką patvirtinimą, taip pat ir garbės žodį, jog kirtimai Šiaulių mieste, bulvare, bus sustabdyti iki kol įvyks teismo procesai ir bus persvarstytas medžių išsaugojimo klausimas. Matome, jog vyksta sujudimas bazėje, kurioje sprendžiami darbų klausimai. Ačiū visiems palaikantiems, visiems kuriems rūpi, visiems kurie tiki“, – aktyvistus vienijančioje grupėje rašė Gvidas Grigaliūnas.

Naujienų portalo duomenimis, Šiaulių apylinkės teismas perdavė išnagrinėti nutartį Šiaulių apygardos administraciniam teismui. Šis per 7 dienas turės priimti sprendimą, ar priimti nagrinėti pareiškimą.

Tiesa, aktyvistai tarpusavyje dalijasi informacija, tarp Savivaldybės ir rangovo pasirašytoje rangos sutartyje yra įtrauktas punktas, pagal kurį numatyta, kad nustatytų terminų nesilaikymas rangovui (UAB „Infes“) gali reikšti milžiniškas baudas. Aktyvistus neramina tai, kad dėl šios priežasties medžių kirtimo darbai gali būti vykdomi ir nesulaukus teisinių procesų baigties.

Naujienų portalas Etaplius.lt primena, jog šią savaitę Aplinkos ministeriją pasiekė Vyriausybės raštas, kuriuo Ministro Pirmininko pavedimu prašoma atsakingų institucijų iš esmės išnagrinėti situaciją dėl Šiaulių bulvaro liepų, o prireikus organizuoti suinteresuotų šalių pasitarimą. Apie nagrinėjimo rezultatus ir priimtus sprendimus prašoma informuoti Pareiškėją, Prezidento kanceliariją ir Vyriausybės kanceliariją, o dokumentą pasirašė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Trečiadienį duodamas interviu BNS naujienų tarnybai Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pabrėžė, kad atnaujinant centrinę pėsčiųjų gatvę bus atsodinta daugiau medžių, nei nukertama.

„Esmė tai, kad bus daugiau atsodinta, bet to nenorima girdėti. Mes nevadiname to iškirtimu, vadiname tai pakeitimu. Protestuoti niekas nedraudžia įvairiose stadijose. Šis projektas buvo visuomenei pristatinėjamas ilgiau ir kantriau, nei visi kiti. Todėl esu tikras, kad turiu miesto bendruomenės palaikymą ir labai ramia širdimi darome jį. Nemanau, kad protestuotojai turi miesto palaikymą“, – sakė A. Visockas.

Savo ruožtu Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius tvirtino, kad iš 148 senųjų medžių, daugiausiai liepų, bulvare ir aplinkinėse gatvėse bus paliekami 39, tačiau bus pasodinti nauji 175 – ąžuolai, mažalapės ir sidabrinės liepos, klevai.

„Taip, yra ir geros būklės keletas medžių, bet sprendinys keičiamas visuminis, negalime palikti vieno ir pasakyti, kad alėja bus vingiuota. Naujos sodinamos liepos bus 30 – 35 centimetrų diametro, metro aukščio, kitaip tariant, jau dideli medžiai. Tokių aukštų jau nesame sodinę“, – tikino politikas.

comment Skaitytojų komentarai (5)

Taip pat skaitykite