Angle down Atgal

„Drakulos pilyje“ Rumunijoje turistams siūloma... pasiskiepyti nuo koronaviruso

Garsiojoje Brano, dar vadinamoje Drakulos, pilyje Rumunijoje lankytojams šį savaitgalį siūloma ... pasiskiepyti nuo koronaviruso.

„Su šeima atvykome aplankyti pilies ir, kai pamačiau skelbimą, sutelkiau drąsą ir sutikau pasiskiepyti“, – sakė 39 metų inžinierius Liviu Necula (Livijus Nekula).

Pasiskiepijusiesims išduodamas pažymėjimas, kuriame giriamas jų „ryžtas ir atsakingumas“ ir nurodoma, kad tokie žmonės pilyje bus laukiami „ateinančius šimtą metų“. Jiems taip pat suteikiama galimybė nemokamai apsilankyti „kankinimo patalpoje“.

Miglotame Karpatų kalnų slėnyje stovinti Brano pilis yra siejama su 15-ajame amžiuje gyvenusiu Rumunijos princu Vladu Tepesu (Cepešu), nors šis čia niekada nebuvo apsistojęs.

Manoma, kad ši pilis įkvėpė knygos apie Drakulą autorių Bramą Stokerį ir jo 1897 metais pasirodžiusi knyga davė pradžią šiuolaikiniam žanrui apie vampyrus.

Siekdama, kad būtų paskiepyta kuo daugiau žmonių, Rumunijos vyriausybė garsiose šalies vietose, tokiose kaip Nacionalinė biblioteka Bukarešte, surengė 24 valandų skiepijimo „maratonus“.

„Šie centrai yra skirti visiems, kas nori pasiskiepyti, tačiau vis neprisiruošia užsiregistruoti internetu“, – agentūrai AFP sakė Mariuso Nastos ligoninės direktorė Beatrice Mahler (Beatris Maler).

19 mln. gyventojų turinčioje Rumunijoje mažiausiai vieną vakcinos dozę yra gavę apie 3,6 mln. gyventojų. Šalies valdžia siekia iki birželio pasiekti 5 mln. ribą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite