Angle down Atgal

Studentai didesnių stipendijų tikisi jau kitais metais

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) džiaugiasi Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pritarimu didinti stipendijas. Trečiadienį posėdyje dalyvavę LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas ir LJMS pirmininkė dr. Milena Medineckienė tikisi, kad studentai didesnių stipendijų sulauks jau kitais metais.

„Lapkričio 6 d. kartu su Lietuvos studentų sąjunga kreipėmės į Seimo Švietimo ir mokslo komitetą, primindami, kad 2014 metais buvo pasirašytas LSS ir Vyriausybės ketinimų protokolas, kurio viena iš esminių dalių - siekti, kad iki 2018 m. studentams skatinti skiriamos valstybės lėšos, palyginti su 2014 m., vienam studentui skaičiuojama suma, palaipsniui didėtų iki 50 procentų“, - sako Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė M. Medineckienė.

LSS ir LJMS skaičiavimu, šiemet tam turėtų būti skirti maždaug 5 mln. eurų.

„Dabartinės stipendijos visiškai netenkina studentų poreikių. Studentai studijų metu yra priversti dirbti, dėl to nukenčia jų akademiniai rezultatai. Džiugu, kad į mūsų priminimą dėl 2014 m. pasirašyto LSS ir Vyriausybės ketinimų protokolo Švietimo ir mokslo komitetas reagavo teigiamai ir pritarė siūlymui kelti stipendijas. Tikimės, kad ir būsimų posėdžių nutarimai dėl šio klausimo bus lygiai taip pat teigiami ir jau kitais metais galėsime džiaugtis didesnėmis stipendijomis“, - sako LSS prezidentas E. Sarkanas.

Pasak LJMS pirmininkės M. Medineckienės, doktorantų stipendijos pirmais studijų metais yra apie 390 eurų, paskutiniais - 450 eurų. Turint omenyje, kad doktorantai dažniausiai yra suaugę žmones ir dauguma susikūrę šeimas, kurias reikia išlaikyti, tokie atlyginimai yra mažų mažiausiai nepakankami. Dėl to jaunieji mokslininkai priversti ieškotis papildomų finansinių šaltinių kitur, dažnai ne pagal savo mokslinę sritį, nuo ko, be abejonės, kenčia mokslinio darbo kokybė.“

LSS tyrimo duomenimis, net 70 proc. studijuojančių studentų dirba darbą, visiškai nesusijusį su studijomis. Didesnės stipendijos padėtų spręsti šią problemą ir studijuojantys asmenys galėtų jaustis finansiškai saugesni ir daugiau dėmesio skirti akademiniams pasiekimams.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite