Angle down Atgal

Dirbti pradėjo jauniausia šalyje Savivaldybės taryba

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos posėdžių salėje surengtame pirmame šeštojo šaukimo Tarybos posėdyje dirbti gyventojų labui iškilmingai prisiekė 19 naujai išrinktų Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narių ir tiesiogiai išrinktas meras 39 metų Mantas Varaška. Naujosios Tarybos narių ir mero priesaiką priėmė Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Beta Zaveckienė. Kaip po šių metų savivaldos rinkimų skelbė Vyriausioji rinkimų komisija, Kazlų Rūdos savivaldybės taryba pagal išrinktų į ją politikų amžių yra jauniausia Lietuvoje. Išrinktų kandidatų amžiaus vidurkis yra 43 metai ir 4 mėn.

Iškilmingą priesaikos ceremoniją ir pirmojo posėdžio darbą stebėjo Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje tarnybos vyresn. patarėja Kristina Dobrovolskienė. Tarybos nariai prisiekė abėcėlės tvarka. Vienas į Tarybą išrinktas politikas – antrame rinkimų ture dėl mero posto su M. Varaška grūmęsis socialdemokratas Justinas Kazla – dėl ligos iškilmingoje priesaikos ceremonijoje nedalyvavo. Jis prisieks, kai pasveiks.

Paskutinis iškilmingo posėdžio metu prisiekė naujasis meras M. Varaška. Po priesaikos M. Varaškai buvo įteiktos mero regalijos, jis padėkojo rinkėjams bei visiems susirinkusiems ir perėmė posėdžio „vairą“ iš B. Zaveckienės.

Šeštojo šaukimo Taryboje, be mero M. Varaškos, dirbs dar šeši jo ir bendraminčių įkurto visuomeninio rinkimų komiteto „Už Jaunąją Sūduvą“ atstovai: Liudas Mikalauskas, Sigita Mikalauskienė, Tadas Šalkauskas, Jurgita Šnirpūnaitė, Sandra Stankevičienė ir Giedrius Liepinis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai rinkėjų valia gavo keturis mandatus. Taigi Taryboje dirbs Domantas Ozerenskis, Marius Žitkus, Meirita Tamašauskienė ir Remigijus Navickas.

Keturis mandatus iškovojo ir Lietuvos socialdemokratų Kazlų Rūdos skyriaus kandidatai. Į Tarybą buvo išrinkti jau minėtas Justinas Kazla, Valdas Kazlauskas, Erika Motiejauskienė ir Juozas Rinkevičius.

Liberalų sąjūdžiui šiuo metu atstovauja Aidas Vaišnora, Reda Kneizevičienė ir Evaldas Silickas, tačiau, kaip posėdžio metu paskelbė šios partijos Kazlų Rūdos skyriaus lyderis A. Vaišnora, partijos skyrius R. Kneizevičienę delegavo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tad Tarybos nario mandatą gavusi R. Kneizevičienė artimiausiu metu jo turėtų atsisakyti ir tikriausiai bus paskirta administracijos direktore. Jos vietą Taryboje tuomet turėtų užimti Vida Milda Klimienė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kazlų Rūdos skyriaus kandidatams rinkėjų valia naujoje Taryboje buvo skirti trys mandatai. Juos gavo Valdas Kazlas, Vilija Kazlienė ir Jolita Merkevičiūtė.

Meras M. Varaška posėdžio dalyviams perskaitė pareiškimus, kad Taryboje įkurtos Lietuvos socialdemokratų partijos Kazlų Rūdos skyriaus, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kazlų Rūdos skyriaus, „Jaunosios Sūduvos“, taip pat Liberalų sąjūdžio ir TS-LKD frakcijos. Be to, meras perskaitė Liberalų sąjūdžio frakcijos lyderio A. Vaišnoros pareiškimą, kad ši frakcija jungiasi prie savivaldybės Tarybos valdančiosios daugumos ir į administracijos direktoriaus pareigas deleguoja R. Kneizevičienę. Analogišką pareiškimą padarė ir TS-LKD skyriaus lyderis M. Žitkus, pranešęs, kad jo vadovaujama frakcija irgi jungiasi į valdančiąją daugumą ir į vicemero pareigas deleguoja M. Žitkų, tai yra jį patį.

Posėdžio metu naujai išrinktą Tarybą sveikino ne tik naujasis meras M. Varaška, bet ir kaimyninės Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilipaitis. Po to Taryba įstatymų nustatyta tvarka pasibaigus įgaliojimams iš pareigų atleido ankstesnės kadencijos administracijos direktorių V. Kazlą ir direktoriaus pavaduotoją E. Motiejauskienę, kurie rinkėjų valia darbuosis naujoje Taryboje. Laikinai eiti administracijos direktoriaus pareigas Taryba įpareigojo Personalo administravimo ir teisės skyriaus vedėją Stasę Pečkienę.

Šio posėdžio metu buvo patvirtinta ir naujojo mero pareiginė alga. Taryba pritarė, kad M. Varaškai kiekvieną mėnesį būtų priskaičiuojamas 18 bazinių dydžių atlyginimas, taip pat mokamas priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus. „Suvalkiečio“ bandymas tiksliai sužinoti, kokia suma kiekvieną mėnesį bus priskaičiuojama merui, buvo nesėkmingas. Telefonu pakalbinta Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjo-vyriausiojo buhalterio pavaduotoja Ona Kajokienė teigė neturinti teisės tokios informacijos atskleisti ir patarė raštu kreiptis į naująją administracijos direktorę. „Suvalkietis“ šiuo patarimu nepasinaudojo, tačiau remdamasis oficialiai sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodytais duomenimis, kad mero atlyginimui šiemet Savivaldybė iš biudžeto turės skirti 28 tūkst. Eur, suskaičiavo, jog M. Varaškai kiekvieną mėnesį bus priskaičiuojama daugiau nei po 3 tūkst. Eur.

Pirmame posėdyje Taryba, be to, patvirtino slapto elektroninio balsavimo tvarkos aprašą, ir balsų dauguma slaptai balsuodami elektroniniu būdu mero pavaduotoju išrinko M. Žitkų.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite