Angle down Atgal

Diena be plastikinių maišelių - su ŠRATC dovanomis

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo.

Plastikinius maišelius 1965 m. išrado Švedijos bendrovės „Celloplast“ darbuotojas Stenas Gustafas Thulinas. Maišeliai greitai išpopuliarėjo, nes juos pagaminti paprasta ir pigu. Dabar plastikinius maišelius daugelis naudojame kiekvieną dieną. Apsipirkdami prekybos centruose į namus parsinešame net ne po vieną, o grįžę dažnai neatsakingai juos išmetame. Ar kada susimąstėte, kas įvyksta juos išmetus? Maišeliai suyra tik per 100 – 500 metų, žala gamtai neatkuriama.

Tarptautinės dienos iniciatoriai ragina nors vieną dieną rinktis popierinius maišelius vietoje plastikinių, o dar geriau įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti gerą įprotį ir pratinti prie jo savo vaikus, kad išsaugotume švarią aplinką.

Ačiū Šiaulių ,,Lidl“ parduotuvės administracijai (adresu: Pramonės g. 1A), kuri leido savo teritorijoje Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui išdalinti medžiaginius maišelius parduotuvės lankytojams, taip prisidedant prie gamtos tausojimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite