Angle down Atgal

Didmiesčiuose sužibo Kalėdų eglės: palyginkite, kaip jos pasikeitė per metus

Penktadienį ir šeštadienį šalies didžiausiuose miestuose buvo įžiebtos Kalėdų eglės. Pirmasis gražuole žaliaskare pasipuošė Panevėžys, o kitą dieną jo pavyzdžiu sekė ir Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai. Naujienų portalas Etaplius.lt kviečia savo skaitytojus išrinkti ne tik gražiausią, bet ir palyginti ją puošusiųjų indėlį. Kaip gi atrodo šiųmetės ir pernykštės eglės, kurie miestai „pasistūmėjo į priekį“.

Vilniaus miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet
Vilniaus miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet

Vilnius

Pernai

Meninė eglės kompozicija (27 m aukščio, 50 m pločio) apėmė visą kalėdinio miestelio erdvę.

Pastaruosius keletą metų gražiausia Lietuvoje tituluojama ir daug užsienio žiniasklaidos dėmesio sulaukianti eglė ir žavėjo originalumu ir stulbinančia menine kompozicija, pavadinta „Laikas“.
Sostinės eglė stebino įspūdingo dydžio menine kompozicija. Pačiame Kalėdų miestelio centre stovėjusi įspūdinga 50 m pločio, 27 m aukščio, 6 tūkstančiais eglišakių apkaišyta konstrukcija sužibo dar neregėtu įvaizdžiu. Stulbinanti meninė kompozicija vadinosi „Laikas“. Žvelgiant iš paukščio skrydžio ji atrodė lyg stilizuotas laikrodis.

Šiemet

Karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu, tarsi mantija, pasipuošusi karalienė labai simboliškai įsiterpusi tarp dviejų bokštų – Katedros varpinės ir Gedimino pilies. Ją ištikimai saugo girliandomis išpuošta pėstininkų eilė, išrikiuota prie įėjimo į Kalėdų miestelio teritoriją.

Jau tradicija tapo, kad Vilnius puošia karkasines eglutes, apkaišytas gyvomis eglių šakomis, atvežtomis nugenėjus medžius miškuose. Tokiu būdu sostinė išreiškia draugišką požiūrį į gamtą ir aplinkosaugą. Eglės kūrėjai „Švenčių studija“ sukūrė įspūdingą 50 m pločio 27 m aukščio Kalėdų eglės kompoziciją, apkaišytą 6000 vnt. natūralių eglišakių, dekoruotą 100 tūkst. šviesos diodų, daugiau nei 7 km girliandų. O karalienės figūrą papuošė šviečiančios tūrinės šachmatų figūros – stilizuoti žirgai, rikiai ir bokštai, kurie supa karūnuotos eglės viršūnę.

Kauno miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet
Kauno miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet

Kaunas

Pernai

Dailininkė, tekstilininkė, galerininkė J. Šmidtienė rodė ne tik savo kūrybinės išmonės ir daugybės valandų drauge su talkininkais, tarp kurių buvo nemažai savanorių, rezultatą - iš plastikinių kokteilių šiaudelių sukomponuotas savotiškas girliandas, nepaprastai panašias į sniego pusnis.

„Pačią eglę kūrėme ant karkaso, kuris nėra vienkartinis, jis tinkamas naudoti ir kitokiems projektams, eglišakes tvirtinome ir iš išorės ir iš vidaus. Kad įėjus į eglės (karkaso) vidų, būtų jaučiamas mielas miško kvapas“, - kreipėsi į žurnalistus kalėdinės eglės kūrėja.

Menininkė eglutę Rotušės aikštėje įkurdino tarp sniego pusnių, kurias gamino iš plastikinių šiaudelių. Iš šios medžiagos aplink eglutę buvo ir įvairių pasakų personažų (gyvūnų). Visoms dekoracijoms tekstilininkė kartu su savanorių komanda panaudojo apie pustrečio milijono plastikinių šiaudelių.

Šiemet

Kaunas Kalėdas ir Naujuosius metus šiemet švęs paslaptingoje planetoje Mažojo princo motyvais su kosmine tema papuošta kalėdine eglute.

Kaip pasakojo eglutės kūrėja Jolanta Šmidtienė, ši idėja gimė dar pernai, rengiantis praėjusių metų žiemos šventėms.

Rotušės aikštėje ir ant eglutės sumontuotos įvairiaspalvės, abstrakčių formų dekoracijos, padarytos iš perdirbtų pernykštei eglei naudotų šiaudelių.

Prie eglutės dekoracijų du su puse mėnesio dirbo daugiau kaip 20 žmonių. Eglišakiai miesto eglei atvežti aštuoniais sunkvežimiais, Rotušės aikštėje nušvito apie trys kilometrai girliandų.

Aikštės papuošimai rankomis pagaminti iš spalvotos plėvelės, kuria virto pernykščiai plastikiniai šiaudeliai.

Šiemet Kauno eglutė išsiskiria savo spalvingumu, į jos vidų bus galima įeiti, čia ant kamieno užrašyta ir žinia brailio raštu.

Klaipėdos miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet (V. Kesminės nuotr.)
Klaipėdos miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet (V. Kesminės nuotr.)

Klaipėda

Pernai

Klaipėdos Teatro aikštėje buvo įžiebta pagrindinė miesto eglė. Kaip ir ankstesniais metais, eglę dovanojo Klaipėdos miesto gyventojai. Šįkart eglė į Teatro aikštę atkeliavo iš Upelio gatvės, Raimondos ir Dariaus Kivilių kiemo.

Teatro aikštę papuošė ne tik eglė, kuri, tęsiant praėjusių metų tradiciją, dekoruota tik lemputėmis, pabrėžiančiomis natūralų švenčių simbolio grožį. Aikštę padabino ir lempučių girliandos bei šeši didžiuliai šviečiantys burbulai – taip papuošti medeliai dekoratyviniuose vazonuose.

Šiemet

Teatro aikštėje buvo įžiebta uostamiesčio kalėdinė eglė. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, eglutė papuošta tik lempučių girliandomis, išsaugant natūralų medelio grožį.

Kuklumą akcentavo ir klaipėdiečius sveikinęs meras Vytautas Grubliauskas. Pasak jo, eglė, nors ir nepadabinta ryškiais papuošimais, tviska pati, nes yra tikra ir nuoširdi dovana visiems klaipėdiečiams.

Šiemet savo puoselėtą eglę miestui padovanojo dituviškiai Svetlana ir Igoris Stepanovai.

„Nesivaikome rekordų, neskaičiuojame girliandų kilometrų, bet vertiname tai, kas yra ištiestos rankos atstumu: vertiname šypseną žmogui, kuriam to reikia, šilumą, kuria dalinamės su tais, kuriems jos reikia“, - kalbėjo V. Grubliauskas.

(Virginijos Kesminės „Vakarų ekspresas“ tekstas)

Šiaulių miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet
Šiaulių miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet

Šiauliai

Pernai

Pasak organizatorių, kalėdinių žaislų turtingai prisodrinta Eglė gražiai atrodo tiek dienos, tiek nakties metu, o įsižiebus girliandoms ir LED apšvietimui, ji suspindi kaip naktinis žvaigždėtas dangus. Eglės konstrukcijai, kurios aukštis su viršūne „Saulutė“ siekė 17 metrų, buvo panaudotos natūralios eglės šakos, o pasirinkta puošyba – tradicinė. Eglę puošė daugiau nei 600 auksinės, sidabrinės, mėlynos ir baltos spalvos burbulų, puošybai buo panaudota apie 1800 m LED lempučių girliandos, tai beveik 9200 lempučių bei apie 70 vienetų šiltai baltos spalvos tūrinių „pūkelių“.

Kalėdinės eglutės puošybos elementai puikiai derėjo su ją juosiančia šviečiančia dekoracija, kurioje atsispindėjo gražiausi, išskirtiniausi ir turbūt svarbiausi architektūriniai Šiaulių miesto statiniai.

Šiemet

Pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo šventė puikiai išpildė šiųmetinių žiemos švenčių šūkį „Šiauliai šviečia“.

Turtingai prisodrinta žvaigždučių, angeliukų, meškiukų, snaigių ir kitų žaislų, pagrindinė miesto puošmena šiais metais suspindo ryškiai balta spalva ir švyti iš toli. Eglės puošyba jau antrus metus rūpinosi Šiaulių kultūros centras.

Tačiau į šventę atskubėję miestiečiai norėjo ne tik pasigrožėti gražuole žaliaskare, bet ir pagaliau pamatyti renovuotą Prisikėlimo aikštę ir šventiškai papuošta erdve: kalėdiniais nameliais, spindinčiais medžiais, didžiulėmis šviečiančiomis žvaigždėmis ir kitomis, kalėdinę atmosferą kuriančiomis, dekoracijomis. Šiųmetinių žiemos švenčių mintį įprasmino ir šviečiantis užrašas #ŠIAULIAIŠVIEČIA2020, šventės lankytojus kvietęs fotografuotis ir šviesti kartu.

Panevėžio miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet
Panevėžio miesto eglė 2018 metais (kairėje) ir šiemet

Panevėžys

Pernai

2018 metais Panevėžys buvo dabinamas už 150 tūkst. eurų. Iš jų 64 tūkst. eurų buvo skirti Laisvės aikštės ir Kalėdų eglės puošimui.

Šviesa, spalvos, juokas, džiaugsmas – su tokiu burtažodžiu panevėžiečiai pernai pradėjo patį gražiausią metuose laikotarpį iki Kalėdų. Visas miestas, atrodė, susirinko pažiūrėti tradicinės eglutės įžiebimo šventės pagrindinėje Panevėžio aikštėje.

Šiemet

Jau nebe prie teatri, o Senvagėje vyko iškilminga eglės įžiebimo šventė „Pakuždėk norą“.

Įžiebdamas gražuolę Kalėdų eglę, Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas palinkėjo panevėžiečiams gerumo ir norų išsipildymo.

Ant Kalėdų eglės nutūpė šiuolaikiški origamio elementai bei paukščiai. Pasak Panevėžio miesto savivaldybės atstovų, šie netradiciniai sprendimai turėtų pabrėžti Panevėžio išskirtinumą, technologinį pažangumą.

Panaudota Eltos, Etaplius.lt, ve.lt, miestų savivaldybių informacija ir nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite