Angle down Atgal

Didelis gaisras Šiaulių rajone: dega sąvartynas

Trečiadienį apie pusę vienuoliktos ryto ugniagesiams pranešta, kad Šiaulių rajone, Jurgėliškių kaime, dega sąvartynas.

Ugnis įsiplieskė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui priklausančiame sąvartyne. Pirminiais duomenimis, dega maždaug dešimties kvadratinių metrų plotas, su gaisru kovoja penkios ugniagesių autocisternos.

Situacija sudėtinga tampa dėl to, kad ugnis skverbiasi gilyn ir gaisras tampa giluminis. Degimas jau vyksta keturių metrų gylyje.

Pasak Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Zonio, situacija yra kontroliuojama. Tai jau nebe pirmas toks gaisras šiame sąvartyne. Rytoj į Šiaulių priešgasirinę gelbėjimo valdybą kviečiamas specialistas, kuris galėtų ugniagesiams plačiau paaiškinti apie technologinį procesą, kurio metu ir užsidega sąvartyne laikomos šiukšlės. Bus aiškinamasi, kas atliekama ne taip. Anot jo, šio ryto gaisras greičiausiai kilo dėl savaiminio užsidegimo, kuomet suslėgtos šiiukšlės ilgainiui pūva, o pūvimo proceso metu susidaro dujos, kurios vėliau užsidega. Tačiau kol kas tai tik versija.

Anot specialisto, gaisrą pastebėjo sąvartyną prižiūrintys darbuotojai. Jie pamatė iš šiukšlių kalno rūsenančius dūmus.

Bus papildyta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite