REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2021 m. Sausio 4 d. 08:34

Dideli meškinai: kaip paplito vardas Tedis ir kodėl tai gera dovana

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


160384

Minkšti žaislai skirti ne tik vaikams. Pavyzdžiui, dideli meškinai yra tikra interjero puošmena. Ir neabejotinas jaukumo simbolis. Bet apie viską nuo pradžių.

Minkštas meškinas – ne tik jaukumo simbolis, bet ir puiki dovana įvairioms progoms. Gimtadienis? Tinka. Valentino diena? Tinka. O jeigu norite meškino sau? Pasidovanokite ir – galima užtikrinti – apsidžiaugsite.

Kuo čia dėtas Teodoras Ruzveltas?

Jeigu kada ieškojote pliušinio meškino, mintyse tikriausiai skambėjo vardas Tedis. Arba angliškas pavadinimas Teddy Bear. Ar žinote, kodėl kažkas kadaise meškiuką pakrikštijo Tedžiu? Ir kodėl tas vardas taip paplito? Pasirodo, šio reikalo šaknys – prezidentinės...

26-asis JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas gimė 1858 m. Prezidentu tapo 1901 m. Tai paprasti žinomo asmens gyvenimo faktai. Bet kodėl jį minime kalbėdami apie didelius meškinus? Ogi todėl, kad prezidentas Ruzveltas, dalyvaudamas medžioklėje Misisipėje (1902 m.), atsisakė šauti į lokį. Žinia laikraščiuose ir visuomenėje nuskambėjo garsiai ir plačiai.

Laikraštyje „Washington Post“ pasirodė karikatūra apie šį įvykį. Tuomet vienos Bruklino parduotuvės savininkas su žmona nusprendė pagaminti meškiuką ir dedikuoti jį būtent Ruzveltui. Ir, žinoma, pavadino žaislą Tedžio meškiuku. Teodoras (Tedis) Ruzveltas sutiko, kad jo vardas būtų naudojamas žaislo gamyboje. Taip ir prasidėjo istorija, trunkanti daugiau nei šimtą metų...

Taigi meškinas Tedis, arba Teddy Bear, sukurtas būtent 26-ojo JAV prezidento Teodoro Ruzvelto garbei. Ir dabar tėvai, rinkdami dovanas savo atžaloms, neretai ieško būtent Tedžio. Šis vardas tapęs kone bendriniu meškino pavadinimu.

O minkšti žaislai (meškiukai ir ne tik) tapę „trimis viename“ – žaislu, dovana ir interjero detale.

Jaukiam interjerui

Pliušinis meškinas, kuris kartu yra ir dekoratyvinė pagalvė – ypač geras pavyzdys, kaip galite patobulinti interjero dizainą. Nebrangiai, bet gražiai papuošiate svetainę ar miegamąjį.

Interjeras – kiekvieno iš mūsų asmeninė erdvė. Kodėl nesuteikus tai erdvei jaukumo? Būtent minkšti žaislai gali tapti jaukia detale. Ir visai nesvarbu, ar mezgate, ar skaitote knygą, ar šluostote dulkes, geranoriškas, kailiniuotas personažas visuomet praskaidrina nuotaiką.

Kaip tokį žaislą įkomponuoti? Kaip tik norite. Nėra griežtų taisyklių. Juk tai jūsų interjeras.

Nuoširdi dovana brangiam žmogui

Tokie meškinai tinka ir mažiems, ir dideliems. Dideliu minkštu žaislu džiaugsis ir vaikas per gimtadienį, ir antroji pusė per Valentino dieną. Tai dažnai būna tinkamas variantas, kai norisi parodyti meilę, suteikti jaukumo, bet nelinkstama į tokius kraštutinumus kaip dovanoti tūkstančius kainuojantį papuošalą ar automobilį.

Yra įvairių dydžių pliušinių meškinų – nuo visai mažų iki metro aukščio ir daugiau. Tačiau puiku tai, kad net ir didelis paprastai reiškia jaukumą, o ne didybės maniją.

Kodėl minkšti žaislai tokie priimtini?

Yra ne viena priežastis, kodėl dideli meškinai (ir maži meškiukai) tokie populiarūs. Jų asortimentas toks, kad akys raibsta. Svarbiausia, kad toji gausa sudaryta iš gaminių, kurie tikrai verti ne tik apžiūrėti, bet ir įsigyti. Yra bent trys aspektai, leidžiantys suprasti, kodėl populiarumas toks milžiniškas.

Dydžių pasirinkimas. Dideli meškinai namuose atrodys įspūdingai. Visgi kartais norisi emocijas išreikšti kuo subtiliau. Arba būna, kad žmonės sutaria keistis dovanėlėmis – ne dovanomis, kurioms reikia didžiulių maišų ar dėžių, o simbolinėmis dovanėlėmis. Tuomet mažas minkštas žaislas gali būti labai į temą.

Švelnumas. Kas be ko, visuomet svarbu kontekstas. Juk yra skirtumas, ką įteikti širdies draugui ar draugei ir kas tiktų bosui. Bet koks minkštas žaislas yra švelnumo simbolis. Būtent todėl įsimylėjėliai praleidžia ne vieną valandą tikrindami internetinių parduotuvių asortimentą ir ieškodami, kad patiktų mylimajam ar mylimajai.

Vaizduotės įgalinimas. Pliušiniai meškiukai – nesenstanti tradicija. Vaikams tai ne šiaip žaislas, o bičiulis, pasakų personažas. Tai geras draugas ir kai liūdna, ir kai linksma. Ne telefonas ar planšetė, bet... nuoširdesnis ir kūrybiškumą žadinantis kompanionas.

Gražu, trokštama, labai miela ir praskaidrina nuotaiką. Daug gražių žodžių negaili nei vaikai, nei suaugusieji. Tai puikus būdas parodyti dėmesį ir suteikti jaukumo. Nebanalu, įvairiapusiškai įdomu.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA