Angle down Atgal

Devyni iš tikrųjų turtingų žmonių įpročiai

Daugelis mūsų kartos žmonių gyvena skolon – ima kreditus būstui, buities įrangai, automobiliams. To kaina – grąžinamos didelės palūkanos, todėl iš kreditų gyvenantys žmonės nebūna turtingi. O iš tikro turtingi žmonės elgiasi visiškai kitaip. Gal todėl jie ir yra turtingi?

1. Jie perka panaudotus daiktus

Nustebsite, bet iš tiesų taip ir yra. Turtingiems žmonėms nereikia kelti savivertės, įsigyjant brangų daiktą. Jie puikiai jaučiasi, pirkdami padėvėtus kokybiškus drabužius, baldus, automobilius. Jei daiktas puikiai atrodo, kam už jį permokėti?

2. Jie perka tai, kam užtenka pinigų

Turtingi žmonės perka tik tai, ką gali įsigyti, nesiskolindami pinigų. Jie tikrai neskirs dalies savo pinigų palūkanoms. Juk palūkanų mokėjimas užkrauna rūpesčių, atima gyvenimo džiaugsmą.

3. Jie perka ilgai tarnaujančius daiktus

Pirkdami pigius daiktus, mes apgauname save, tikėdami, kad tokiu būdu taupome. Jei perkame batus už 80 Eur, džiūgaujame, kad nepirkome už 200 Eur, nes sutaupėme. Tačiau batai už 80 Eur greit susidėvės ir teks pirkti kitus. Ir kas ką apgavo? Turtingi žmonės ant tokios apgaulingos „taupymo“ meškerės neužkimba.

4. Jie pasirengę laukti

Psichologai atliko eksperimentą. Žmones suskirstė į dvi grupes. Vieniems pasiūlė gauti 5 Eur dabar, kitiems – 10 Eur po savaitės. Didžioji dauguma žmonių panoro gauti 5 Eur dabar, nei laukti, ir tik du eksperimento dalyviai sutiko palūkėti. O tada paaiškėjo, kad jie yra pasiturintys. Turtingi žmonės mieliau sutinka luktelėti, nei gauti mažiau pinigų čia ir dabar.

5. Jie neišeina į pensiją

Be jokios abejonės, turtingi žmonės taip pat ilsisi, bet jie gali sau leisti nedirbti dar iki pensinio amžiaus. Bet kai jie pasiekia pensinį amžių, nesiliauja dirbti. Juk smalsiam žmogui labai sunku dykinėti.

6. Jie taupūs

Reklama mus verčia kažką pirkti kasdien. Dažnai mes net nesuvokiame, kad kažką nusipirkome ne sava valia, bet dėl reklamos įtakos. Turtingi žmonės ant šio jauko neužkimba – jie perka tik tai, ko iš tikro reikia. Ne veltui sakoma: sutaupytas centas – uždirbtas centas.

7. Jie naudojasi išpardavimais

Turtingi žmonės seka akcijas ir jomis naudojasi. Ir išties – kam pirkti dabar, jei gali vėliau ir pigiau?

8. Jie planuoja biudžetą

Turtingi žmonės seka savo pajamas ir išlaidas, užsirašo kiekvieną išleistą centą. Ir tai daro tikrai sąžiningai, nepataikauja sau. Jei jūs visus pirkinius užsirašinėtumėte nors metus, išmoktumėte nepirkti to, ko jums tikrai nereikia, ir sutaupytumėte.

9. Jie neatrodo turtingi

Turtingi žmonės nejaučia poreikio demonstruoti visiems, kad yra turtingi. Jie realiai save vertina, pasitiki savimi ir atrodo kaip visiškai eiliniai žmonės. Bet svarbiausia – turtingi žmonės taupo tam, kad gyventų pilnavertį ir ryškų gyvenimą. Jie niekam nieko neįrodinėja, tiesiog jaučia malonumą, gyvendami labai įdomiame pasaulyje.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite