Angle down Atgal

Dėvint kaukę rasoja akiniai? Padės šios gudrybės

Akinius nešiojantys žmonės susiduria su problema – akiniai rasoja dėvint kaukę ir taip sukelia nepatogumų. Kvėpuojant, drėgnas ir šiltas kaukės viduje susikaupęs oras patenka ant šaltesnių akinių lęšių paviršiaus ir ima rasoti. To išvengti galima keliais paprastais būdais.
 

Akinius nešiokite ant kaukės

Kaukę dėvėkite kiek aukščiau (link nosies viršaus ir arčiau akių), o akinius nešiokite ant kaukės viršaus. Šiltą iškvėpiamą orą sulaikys sandari kaukė ir akiniai rasos mažiau.

Nešiokite sandarią kaukę

Tinkamai nešiojama kaukė ne tik sumažins grėsmę užsikrėsti ar platinti koronavirusą oro lašeliniu būdu, bet ir sulaikys dalį iškvepiamo oro ir sumažins patekimą ant akinių. Kaukė turi sandariai priglusti prie nosies ir skruostų nepalikdama oro tarpų. Jei kaukė jums per didelė, kaukės dirželius, persukukite kryžmai kaip „X“ raidę.

Plaukite akinių lęšius su vandeniu ir muilu

Muiluotas vanduo ir minkšta šluostė – išsigelbėjimas nuo rasojančių akinių. Akinių stiklus nuplaukite muiluotu vandeniu, vandens perteklių nupurtykite. Leiskite akiniams nudžiūti, prieš nešiodami juos nuvalykite sausa minkšta šluoste. Muilas sukuria ploną plėvelę, kuri veikia kaip rūko barjeras.

Skutimosi putos sukurs apsauginį sluoksnį

Mažą putų kiekį užtepkite ant akinių. Minkšta šluoste poliruokite akinius tol, kol jie nusausės. Taip sukursite permatomą apsauginį sluoksnį, kuris apsaugos lęšius nuo kondensacijos.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Sponsored video

Taip pat skaitykite