Autorės nuotr.
Angle down Atgal

Desertas dviems su tyla

Sausio 13 d. pirmą kartą šiais mokslo metais Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos I D klasės mokiniai su mokytoja Galina Razmanavičiene. Mažuosius smalsuolius domino daug kas. Priestato pirmame aukšte juos sutikusią bibliotekininkę Ziną klausinėjo ką veiks, kur eis, ar galės pažaisti. Kai kurie išdidžiai papasakojo, kad su sese, su mama ar močiute jau lankėsi čia ir rinkosi knygas.

Bibliotekininkė jiems papasakojo kaip įsigyti skaitytojo pažymėjimą ir tapti skaitytojais, supažindino su elgesio bibliotekoje taisyklėmis. Papasakojo, ką veiks ir pakvietė į priestato antrame aukšte veikiančią mediateką. Joje lankytojai sužinojo, kad šiame skyriuje galima žiūrėti išsirinktus filmus vieniems ar su draugais, o tapus bibliotekos skaitytojais, skolintis namo. Bet šį kartą jie čia atėjo susipažinti su istorija apie tylą ir vienas kito supratimą be žodžių.

Klausydamiesi literatūros kūrinio „Tylenio kepyklėlė“ (aut. R. T. Bruno, dail. P. Proietti) sužinojo, kas nutiko Ponui Tyleniui vaikystėje, kaip jis bendraudavo su kepinių pirkėjais, kokį svarbiausią ingredientą įdėdavo į savo kepinius. Dalijosi savo patirtimis, žiniomis apie sutiktus žmones, gyvenančius tyloje. Suprato, kad svarbiausia yra ne tai, kaip žmonės susikalba, o vienam kito supratimas ir jausmai.

Edukacinėje erdvėje lavino vaizduotę ir kūrybiškumą kūrybinėse dirbtuvėse kepdami (piešdami) saldžius desertus dviems. Vaikučiai džiaugėsi įveikę užduotėlę, gerėjosi savo ir draugų kūrinėliais, kuriuose jų nupiešti keksiukai atrodė tarsi iš pono Tylenio kepyklėlės.

Atsisveikindami pirmokėliai džiaugėsi veikla bibliotekoje ir klausinėjo, ar greitai vėl čia apsilankys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite