REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 30 d. 17:43

Kaip nesusigadinti santykių karantino metu?

Vilnius

Povilas GoberisŠaltinis: Etaplius.lt


123039

Nors jau baigiame priprasti prie fakto, kad visame pasaulyje siaučia COVID-19 pandemija, daugeliui vis dar sunku prisitaikyti prie viruso atneštų pokyčių. Vienas iš didžiausių – karantinas, kurio metu kambariokams ir poroms tenka kartu leisti laiką 24 valandas per parą. Pirmosios dienos gal ir atrodė panašios į romantiškas atostogas, kai gali visą dieną vartytis lovoje, valgyti ir miegoti. Tačiau medaus mėnuo netrukus gali baigtis, kadangi asmeninės erdvės praradimas santykiuose gali atnešti nemažai bėdų. Nors mėgstame juokauti, kad karantino metu gali pagausėti mūsų populiacija, taip pat neatmetama mintis, kad gali padaugėti ir skyrybų.

Visų pirma, jeigu šiuo išprotėjusiu laikotarpiu abu dirbate namuose, problemų gali kilti kiekviename žingsnyje. Norisi užsidaryti į atskirą kambarį? O jeigu tų kambarių tiek nėra? Gal vienam teks įkurti savo darbo vietą tiesiog ant virtuvės stalo, kur kitas už pusmetrio tepsis sau sumuštinį ir primėtys trupinių ant tavo darbinio kompiuterio ar dokumentų. Pykčio proveržis jau praktiškai čia pat.

Dar galima situacija, kad vienas iš sugyventinių darbą baigs pirmas ir pradės nuobodžiauti. Nuobodžiauti galima ir tiesiog gulint ant lovos ir spoksant į neįdomias televizijos laidas. O galima ir visokeriopai trukdyti dirbti partneriui (-ei). Pavyzdžiui, be perstojo zyzti kaip jam nuobodu, tarškinti indais (čia ypač galioja, jeigu kitas dirba virtuvėje), čirškinti keptuvėje kumpį, visu garsumu pasileisti muzikos ar tiesiog lysti prie partnerio (-ės) su žodžiais „Ai, nu davai, gana dirbt, kažką paveikiam. Aš tai va greičiau susisukau, o tu krapštaisi vis dar...“ Vienu ar kitu momentu toks elgesys tikrai pradės erzinti.

Yra ir kitokių priežasčių, dėl kurių kils daug iššūkių net ir sveikiausiems santykiams. Vis dėlto, su viskuo galima susitvarkyti! Štai keletas patarimų, kurie padės ištverti šį sudėtingą laikotarpį ir išvengti nereikalingų pykčio protrūkių.

Planuokite laiką sau

Skamba keistokai, nes karantine nieko daugiau ir nėra, tik begalinis laikas sau. Tačiau net ir būnant namuose, laiką dalinatės su savo partneriu (-e). Kartu valgote, miegate, žiūrite televizorių ir visą dieną vienas kitą matote. Ir jeigu tai pradeda erzinti, kartais užtenka tik trumpam atsiriboti vienam nuo kito. Pavyzdžiui, paskaityti knygą. Kol partneris veikia ką nors kita, pasiruošti karštą vonią ir joje pagulėti. Paskambinti draugams ir artimiesiems. Daryti tai, ką nori pats, nors valandai neatsižvelgdamas į partnerio (-ės) norus.

Intymus laikas – nusiraminimo laikas

Nors atėję laikai verčia nerimauti ir apie tai, kas vyksta pasaulyje pagalvojame bent 30 kartų į dieną, labai sveika nors trumpam užsimiršti. O padėti tai padaryti gali intymus laikas su savo partneriu (-e). Tokiu būdu ne tik pagerinsite nuotaiką, bet ir sumažinsite juntamą stresą. Juk tik jausdamasis visiškai saugus, gali pilnai atiduoti save kitam.

Nebijokite kalbėtis

Jeigu namų rutina jau pradeda kaip reikia erzinti, o savo pyktį transliuojate visais kanalais (neaplenkiant ir partnerio (-ės) ), geriau sustokite ir pasikalbėkite. Neužgniaužkite visų neigiamų emocijų savyje – vėliau jos gali išsiveržti kaip ugnikalnis, nevaldomai. Susėskite, išsakykite kas jus neramina, pasidalinkite baimėmis. Galbūt turite kažkokių pastebėjimų vienas kitam, įsitinkite, kad jūsų abiejų poreikiai yra patenkinami. Kalbėjimasis gali būti raktas į sveikus santykius net ir karantino metu. O ir nuo konflikto neturėsite kur pabėgti – bet kokiu atveju turėsite rasti išeitį arba kompromisą.

Vertinkite vienas kitą

Ir galiausiai – kad viskas būtų gerai, kartais užtenka tik tinkamo požiūrio. Net jeigu erzina partnerio (-ės) trukdymai dirbti ar faktas, kad jie visada pašonėj, prisiminkite, kad be savo žmogaus apskritai laiką leistumėte vienas. Padėkokite vienas kitam už tai, kad savo juoku nuima nerimą, kad pagamina skanią vakarienę, kai negalima išeiti į restoraną. Kad kai baisu – apkabina ir palaiko kompaniją. Iš tiesų, juk daugeliui karantinas gali būti tarsi medaus mėnuo – užtenka tik tinkamai nusiteikti.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA