Angle down Atgal

Dėl Telšių tikybos mokytojos gimnazijoje atliekamas tyrimas, ji lieka dirbti

Telšių Žemaitės gimnazija atlieka tyrimą dėl tikybos pamokoje pateiktos homoseksualus žeidžiančios informacijos, mokytoja kol kas lieka dirbti.

Gimnazijos direktorius Žydrūnas Želnys sako trečiadienį sulaukęs mokytojos Loretos Raudytės paaiškinimų bei kaltės pripažinimo, bet nemato pagrindo jos nušalinti.

„Mokytoja pripažįsta savo klaidą. Toliau yra Darbo kodekse numatytos procedūros: mokyklos tyrimas, atitinkamų institucijų tyrimai ir tuomet - sprendimų priėmimai (...). Žiūrint į Darbo kodeksą, tokio pagrindo (nušalinti nuo pareigų) nėra“, - BNS sakė direktorius.

Jis taip pat tvirtino, kad mokykloje yra „nemaža dalis palaikančių“ mokytoją, „tačiau palaikymas yra pripažįstant darbo broką“.

Taip pat skaitykite: Krikščioniškosios kultūros instituto narė: „Mes prieš homoseksualumą, tačiau vaikus reikia šviesti kitaip“ (VIDEO)

Be mokyklos, šiuo metu tyrimą atlieka Telšių rajono savivaldybė, Švietimo ir mokslo ministerija, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, medžiagą vertina ir teisėsauga.

Tarnybos situacija Telšių gimnazijoje susidomėjo praėjusią savaitę, kai šios mokyklos abiturientė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotraukomis iš pamokos. Jose matomos skaidrės su teiginiais, esą „beveik visi serijiniai žudikai, kurie savo aukas nužudė ir po to suvalgė jų kūno dalis, buvo gėjai“. Skaidrėse nurodoma, kad apie 40 proc. prievartos prieš nepilnamečius atvejų susiję su homoseksualumu. Pasak abiturientės, tokią medžiagą tikybos mokytoja pateikė per dešimtokų pamoką.

Skaidres demonstravusi tikybos mokytoja Loreta Raudytė portalui delfi.lt sakė tiesiog pateikusi informaciją, kurią rado į lietuvių kalbą išverstuose amerikiečių psichologo lankstinukuose.

Informacijai pasklidus socialiniuose tinkluose, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pareiškė, jog mokytoja negali toliau dirbti.

BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite