Angle down Atgal

Dėl teisės žaisti LKL – viltys Jonavos ir Kėdainių klubams

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) trečiadienį surengė neeilinį valdybos posėdį, kuriame buvo sprendžiamas dalyvių skaičius naujajame sezone. Posėdžio metu buvo nuspręsta suteikti progą LKL žaisti Jonavos krepšinio klubui. Nedidelė viltis palikta ir Kėdainių „Nevėžiui“.

LKL valdybos posėdžio metu beveik visos komandos pasisakė už tai, kad lygoje rungtyniautų 10 komandų. Prieš balsavo vienintelis Kauno „Žalgiris“, kuriam dėl įtempto Eurolygos sezono yra palanku turėti mažiau rungtynių vietiniame fronte.

„10 komandų turnyras buvo esminė nuostata, kuri sutampa su LKL administracijos pozicija“, - spaudos konferencijoje sakė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Pasak jo, tiek Jonavos, tiek Kėdainių klubams yra paliktos paskutinės valandos, kad jos pateiktų reikiamus dokumentus ir garantijas dėl biudžeto.

„Tikėjomės, kad šiandien galėsime priimti galutinius sprendimus, bet šiuo metu sprendimas yra toks, kad į dešimtąją vietą yra du kandidatai. Valdyba nusprendė vietą pasiūlyti Jonavos ekipai, o atsakymą ji turės pateikti ketvirtadienį. Jeigu Jonavos komanda atsisakys, šansą turės „Nevėžis“, kuris reikalavimus turės įvykdyti iki penktadienio 15 valandos”, - aiškino R. Brazauskas.

Norint patekti į LKL komerciniu būdu, reikia sumokėti LKL nario mokestį, kuris siekia 400 tūkst. eurų. Pasak R. Brazausko, ši kartelė Jonavos ekipa būtų nuleista.

„Kadangi tai yra neeilinė situacija, o klubai nori dešimties komandų, tai buvo priimtas sprendimas dėl pakitusių sąlygų. Konkrečių skaičių atskleisti negaliu, tačiau apie nemokamą dalyvavimą net nebuvo svarstoma“, - pabrėžė R. Brazauskas.

Kėdainių „Nevėžis“ šią vasarą jau buvo paskelbęs apie atsiradusius naujus investuotojus, tačiau dėl nesutarimų su senaisiais dalininkais, procesas nutrūko. Dabar girdimos kalbos, kad susitarimas yra pasiektas ir „Nevėžis“ bus išgelbėtas, tačiau bet kokiu atveju, viską lems Jonavos ekipos atsakymas.

LKL vadovai pabrėžė, kad lyga buvo suinteresuota išsaugoti Kėdainių „Nevėžį“, kuris yra įsikūręs Lietuvos centre ir turi puikią areną. Net LKL tvarkaraštis buvo paskelbtas su 10 komandų.

„Stengėmės atidėti terminus, padėti Kėdainiams, tačiau šiemet jau turėjome reikalauti vienodų sąlygų iš visų. Suteikėme „Nevėžiui“ mėnesį, kad susitvarkytų savo reikalus, bet taip ir nesulaukėme jokių finansinių dokumentų. O tvarkaraščio sudarymo negali koreguoti vienos komandos reikalai. Pagal taisykles, tvarkaraštį turėjome paskelbti tam tikru laiku, gerbiant kitas devynias komandas“, - kalbėjo LKL varžybų direktore Rasa Liuimienė.

LKL vadovai įsitikinę, kad tiek Jonavos, tiek Kėdainių klubas suspėtų sukomplektuoti komandą ir pasirengti naujam sezonui.

„Manau, kad viską lems biudžeto formavimas. Žinome, kad ne vienas klubas turi įsiskolinimų, bet tai nėra problema, jei sezono eigoje kažkas vėluoja vieną kitą mėnesį mokėti algas. Mes tokias situacijas žinome“, - sakė R. Brazauskas.

Jeigu nepavyks nei planas A, nei planas B, LKL gali likti devynios komandos. Dėl to Europoje nerungtyniaujančios ekipos praras ketverias rungtynes. Tokiai situacijai išspręsti gali būti pakoreguotas Karaliaus Mindaugo taurės varžybų formatas.

LKL vadovai taip pat prisipažino, kad sudėtinga situaciją yra su Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionais, nes pastarieji dažniausiai neatitinka LKL reikalavimų.

„Pagrindinė problema – klubai neturi tinkamos arenos. Jie to nepajėgūs išspręsti be vietinės valdžios. E kartą kalbėjome su miestų vadovais, girdime daug kalbų, bet tai yra nemažos investicijos. 1200 vietų reikalavimas nėra labai didelis, bet klubai to neįgyvendina“, - pridūrė R. Brazauskas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite