Angle down Atgal

Dėl maro izoliuotas šiaurės rytų regionas Kinijoje

CNN duomenimis, Kinijos valdžia izoliavo šiaurės ir rytų regioną – Vidinę Mongoliją. Nedideliame kaime šiame regione nuo buboninio maro mirė žmogus.

Viduramžiais net 60 procentų Europos populiacijos iššlavusi liga, panašu, bando sugrįžti. Vidinės Mongolijos kaime, netoli Baotu miesto, valdžia izoliavo kaimą su visais jo gyventojais. Šiuo metu ten vykdoma dezinfekcija visuose namuose ir gatvėse.

Valdžia karantinavo 26 gyventojus, kurie turėjo artimą ryšį su sirgusiuoju maru.

Kol kas neatskleidžiama, kaip mirusysis galėjo užsikrėsti buboniniu maru. Yra žinoma, kad šią maro rūšį platina blusos ir kiti vabzdžiai.

Kinijos valdžia nutarė, kad reikia ištirti visus kaimo gyventojus. Kol kas nei vienam jų nepatvirtintas maras.

Valdžia šiuo metu paskelbė 3 lygio pavojų dėl ligos plitimo, todėl kaimelio gyventojai bus izoliuoti ir tikrinami iki pat metų pabaigos.

Pasaulinė sveikatos organizacija primena, kad buboninis maras, platinamas blusų, prieš keletą šimtmečių pražudė milijonus europiečių. Tai yra viena iš trijų maro rūšių, kurią sukelia bakterija. Ligoniui sutrinka limfinė sistema, atsiranda skausmingi gumbai ant viso kūno, kamuoja karščiavimas ir kosulys. Negydant nuo šios ligos mirtingumas siekia daugiau nei 60 procentų. Laimei, ankstyvoje stadijoje marą galima gydyti antibiotikais.

Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad maras – iki šiol neišnykusi liga. Ja vis dar užsikrečiama trečiosiose šalyse, tačiau nuo 2016 metų šia liga susergama jau visuose pasaulio žemynuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite