Angle down Atgal

Dėl korupcinių veikų nuteista buvusi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotoja

Buvusi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoja A. T. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo bei dokumentų klastojimo, penktadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Utenos apylinkės teismas patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu.

A. T. skirta maksimali arešto bausmė – 90 parų, ji pagal įstatymą sumažinta vienu trečdaliu, o bausmės vykdymas atidėtas devyniems mėnesiams.

„Atsižvelgta į tai, kad uteniškė pripažino kaltę, gailėjosi dėl padarytų nusikaltimų ir teisiama pirmą kartą. Nuteistoji taip pat įsipareigojo valstybės įstaigoms atlyginti padarytą didesnę kaip 3000 eurų turtinę žalą“, – rašoma pranešime.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tyrimo duomenimis, A. T., būdama atsakinga už atliktų specialiųjų poreikių ir darbingumo lygio vertinimų teisingumą, laikinai vykdydama skyriaus vedėjo pareigas, 2018 metais kyšininkavo ir klastojo dokumentus.

Nustatyta, kad tuometinė Utenos teritorinio skyriaus vedėjo pavaduotoja neteisėtai nustatydavo žemesnį nei objektyvus darbingumo lygį, neteisėtai nustatė specialųjį nuolatinės priežiūros poreikį.

Tokiu būdu buvo suklastoti darbingumo lygio vertinimo aktai ir patvirtintos neteisingos vertinimo kriterijų neatitinkančios išvados dėl specialiųjų nuolatinės priežiūros poreikių ir darbingumo lygio nustatymo.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite