REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Vasario 27 d. 15:03

Internetinėje erdvėje plinta peticija: reikalauja griežtesnės bausmės merginą sumušusiam jurbarkiečiui

Tauragė

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


119505

Tauragės apylinkės teismas šiandien paskelbė nuosprendį per moksleivių vakarėlį žiauriai merginą sumušusiam jurbarkiečiui. Jis buvo kaltinamas pasikėsinimu išžaginti nepilnametę, jos seksualiniu prievartavimu ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Teismas jaunuolį pripažino kaltu dėl padaryto nusikaltimo, tačiau kalėjimo duonos jaunajam nusikaltėliui ragauti neteks – jam paskirta lygtinė bausmė.


Foto galerija:

1582790991-77194.jpg
1582790992-58636.jpg

Dėl tokio teismo nuosprendžio visuomenėje kilo milžiniška nepasitenkinimo banga. Žmonės negali patikėti, kad jurbarkietis išvengė realios laisvės atėmimo bausmės.

Internetinėje erdvėje netrukus po teismo nuosprendžio paviešinimo ėmė plisti peticija „Dėl realios laisvės atėmimo bausmės skyrimo Mantui Icikevičiui Jurbarko byloje dėl sumušimo ir mėginimo išžaginti“.

Peticijoje taip pat keliamas klausimas, ar tokio galutinio teismo verdikto negalėjo nulemti tam tikrų asmenų daryta įtaka proceso metu: „Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje. Taip pat išsiaiškinti, ar nebuvo daroma įtaka prokurorei ir teisėjai“.

Peticiją pasirašyti galite čia.

Nukentėjusią merginą ir jos šeimą palaiko ir įžymūs žmonės. Viešojoje erdvėje verslininkė Dainas Bosas ir komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis piktinasi teismo jaunuoliui paskirta bausme.

S. Vaitulionis savo Facebook paskyroje rašė: „Aš tai negaliu patikėt. Nuostabi teisinė valstybė, kurioje beveik užmušti žmogų yra ant legalumo ribos jau. Teismas tiesiog metus negert liepė, dar pasimokyt, padirbt. O šiaip tai teismas recidyvistui dar ir malonę suteikė. Nes gert tai pas mus legalu nuo 20, po metų jam bus 19. Tai teismas leido gert nuo 19. Ta prasme wow wow.“

Jurbarkietis į posėdį atvyko su tėvais, jie sūnų atkakliai dengė nuo susirinkusių žurnalistų kamerų. Posėdžio pradžioje teisėja paskelbė, kad vaikinas pripažįstamas kaltu. Jurbarkiečiui skiriama 3 metų ir 4 mėnesių lygtinė bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Primename, kad įtariamasis buvo neblaivus, kai užpuolė merginą – po nusikaltimo jam nustatytas 1,12 promilės girtumas.

Merginai po išpuolio dviejose vietose buvo sulaužytas žandikaulis, išmuštas dantis. Ji ilgai negalėjo kramtyti, pasak artimųjų, taip pat patyrė ir skaudžius psichologinius išgyvenimus.

Byloje merginos patirti sužalojimai kvalifikuojami kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, nes tokią išvadą pateikė ekspertai, įvertinę sužalojimus ir dėl jų kilusias pasekmes sveikatai.

Kaltinamasis savo kaltę pripažįsta.

Jurbarkiečiui vis dar galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atidavimas tėvų priežiūrai ir asmens dokumento paėmimas.

Vaikinui taip pat paskirtos auklėjamojo poveikio priemonės. Kadangi nusikaltimus jis padarė apsvaigęs, teismas įpareigojo 12 mėnesių nevartoti alkoholinių gėrimų. Jurbarkietis turės per visą bausmės laikotarpį mokytis arba dirbti, taip pat be nuosprendžio vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios negalės keisti gyvenamosios vietos.

Šioje byloje padarytą neturtinę žalą teismas įvertino bendra 12 tūkst. eurų suma. Nukentėjusiai jau buvo atlyginta 5 tūkst. eurų žala. Teismas įpareigojo merginai sumokėti dar 5 tūkst. eurų, o jos tėvui – 2 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA