Angle down Atgal

Dėl galimos įtakos apkaltai M. Bastys etikos sargams apskundė V. Pranckietį ir R. Karbauskį

Seimo narys Mindaugas Bastys kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio ir Seimo nario Ramūno Karbauskio galimai daromos įtakos jo apkaltoje. Parlamentaras, kuriam inicijuota apkalta, prašo įvertinti jų veiksmų atitikimą Seimo statutui ir kitiems Seimo narių veiklą reglamentuojantiems teisės aktams.

Pasak M. Basčio, kreiptis į etikos sargus jį paskatino Seimo Pirmininko V. Pranckiečio ir didžiausios parlamentinės frakcijos seniūno R. Karbauskio pasisakymai, kuriais jie yra išsakę teiginius dėl jo „tariamo kaltumo veikus prieš Lietuvos valstybės interesus, dar nesulaukę specialiosios komisijos tyrimo baigties“.

Kai pažymi M. Bastys, abu Seimo nariai taip pat viešai yra pareiškę, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija balsuos vieningai, kad M. Bastys per apkaltą prarastų Seimo nario mandatą.

„Šiais pasisakymais V. Pranckietis ir R. Karbauskis galimai naudoja savo įtaką ir statusą bei galimai daro spaudimą, siekdami tendencingai suformuoti Seimo, Specialiosios komisijos narių ir visuomenės nuomonę, kad apkaltos procesas baigtųsi, M. Basčiui netenkant Seimo nario mandato“, - sakoma kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Kaip jau skelbta, trečiadienį M. Bastys bandė nušalinti visus „valstiečiams“ atstovaujančius apkaltos komisijos narius, remdamasis tuo, kad frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis yra išsakęs neva išankstinę nuostatą, jog apkalta turėtų būti vykdoma.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas R. Karbauskis pareiškė, kad stebisi Seimo nario M. Basčio „bandymais vilkinti jam inicijuotą apkaltos procesą, reiškiant nušalinimus LVŽS frakcijai priklausantiems apkaltos komisijos nariams“.

„Seimo nario Mindaugo Basčio keliami reikalavimai neturi nei teisinio, nei moralinio pagrindo (...). Taip tik stengiamasi vilkinti apkaltos procesą“, - sako R. Karbauskis.

Jo teigimu, Seimo nario mandatas yra laisvas ir frakcija niekada nedarė ir nedarys įtakos jai priklausiančių parlamentarų atliekamam tyrimui.

Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos komisija ketina prašyti Seimo dar dviem savaitėms, iki birželio 1 d., pratęsti jos darbą.

Seimas yra pavedęs komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gegužės 15 d. Ji turėtų ištirti ir pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą parlamentarui M. Basčiui.

Eltos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite