REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 20 d. 12:00

Dėl Brexit sunerimę emigrantai skuba grąžintis mokesčius iš Didžiosios Britanijos

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


72684

Tvyrant nežinomybei dėl Brexit, išlieka daug neatsakytų klausimų, kas bus po 2019 m. kovo 29 d. Tai yra oficiali Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos data. Nors laiko liko nedaug, aiškumo apie išstojimo sąlygas nėra. Emigrantams ir anksčiau šioje šalyje dirbusiems lietuviams ypač daug klausimų kyla dėl mokesčių grąžinimo.

RT Tax mokesčių grąžinimo kompanijos direktorius Žydrūnas Janušauskas teigia, kad šiais metais jaučiamas išskirtinai didelis susidomėjimas mokesčių grąžinimu iš Didžiosios Britanijos: „Sulaukiame daug užklausų, žmonės domisi ar ateityje bus įmanoma susigrąžinti mokesčius tokiomis pačiomis sąlygomis kaip iki šiol. Sugrįžę emigrantai taip pat kur kas intensyviau pateikia dokumentus mokesčių grąžinimui, nei ankstesniais metais. Sakyti, kad žmonės yra išsigandę būtų kiek per drąsu, tačiau susirūpinimas ar nerimas iš grįžusių emigrantų tikrai jaučiamas.”

Vis dėlto, apie tvarką po Brexit įsigaliojimo yra daugiau klausimų nei atsakymų. Kol kas Didžiosios Bitanijos mokesčių institucija nepateikia informacijos apie pasikeitimus mokesčių grąžinimo procese. “Deja, mes negalime nei patvirtinti, nei paneigti, kad po kovo 29 d., bus neįmanoma susigrąžinti mokesčių. Tokios informacijos iki pat šios dienos neturime. Dėl viso pikto raginame per paskutinius 5 metus Didžiojoje Britanijoje dirbusius asmenis mokesčių grąžinimą pradėti iki Brexit įsigaliojimo. Be abejo, didelė tikimybė, kad labai reikšmingų pasikeitimų nebus, tačiau kol garantijos nėra – geriau susitvarkyti visus formalumus laiku.” – teigia Ž.Janušauskas.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, mokestiniai metai Didžiojoje Britanijoje prasideda balandžio 6 d. Didžiojoje Britanijoje dirbę ir į lietuvą grižę tautiečiai, mokesčius gali susigrąžinti už 5 praėjusius metus, tad šiais metais galima kreiptis dėl grąžinimo už laikotarpį nuo 2014 m. Skaičiuojama, kad vidutiniškai iš šios šalies vienam žmogui sugrįžta 860 Eur. permokėtų pajamų mokesčių. Kitokia tvarka galioja savarankiškai dirbusiems asmenims (self-employed), kurie, pasak Ž.Janušausko, privalo kiekvienais metais teikti mokesčių deklaracijas iki sausio 31 d.: „Dirbusieji savarankiškai privalo pildyti pildyti mokesčių deklaracijas be jokių išimčių – net ir tuo atveju, jeigu registravosi kaip “Self-employed”, bet nedirbo Didžiojoje Britanijoje. Neužsipildžius visų formalumų laiku yra taikomos baudos už vėlavimą – nuo 100 GBP per mėnesį.” Ar po Brexit įsigaliojimo, mokestiniai įstatymai keisis dirbantiems savarankiškai, informacijos nėra.

Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvena apie 200 tūkstančių lietuvių. Manoma, kad Brexit naujienas stebintys tautiečiai gali rinktis kelis ateities variantus – grįžti į Lietuvą, emigruoti į turtingesnes Europos Sąjungos šalis arba dar giliau įleisti šaknis Didžiojoje Britanijoje ir svarsto apie šios šalies pasą.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA