REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2020 m. Liepos 27 d. 11:53

Dažniausiai pasitaikančios įrengimo problemos ir sunkumai vonios kambaryje

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


139816

„Ne viskas auksas, kas auksu žiba“ – toks posakis yra paplitęs liaudyje. Jis reiškia, kad dalykai iš tolo arba šalies gali atrodyti gerai, bet iš tikro tai gali būti problemų, rūpesčių ir vargo šaltinis. Jeigu kalbėtume apie namus, tai problemų juose gali iškilti ne viena. Dažniausiai atsirandančios bėdos gimsta dėl netinkamo įrengimo arba prasto baldų pasirinkimo. Šį kartą dėmesį atkreipkime į problemas, kurios kyla vonios kambaryje, nes dėl didelės drėgmės ten jų gali būti ne viena. Taigi, jūsų dėmesiui – vonios kambaryje dažniausiai pasitaikančios problemos ir sunkumai. Žinodami juos ir tai sukeliančias priežastis, lengviau nuo jų apsisaugosite.

Neprieinamos vietos valymui

Įsivaizduokite metą, kada prausiatės vonioje arba duše. Norite to, ar nenorite, vanduo tikrai taškosi į visas puses. Dalį jo sulaiko vonios užuolaida, bet dalis nusėda ant plytelių, sustoja vonios kampe arba nuvarva po ja. Jeigu vonia pastatyta apie tai nepagalvojus arba prie jos, arti pristumtas koks nors daiktas (pvz., skalbimo mašina ar kažkas panašaus), atsiranda probleminė zona, kurią sunku išvalyti. Iš esmės viskas nėra taip blogai, nes tos grindų dalies jūs nematote, bet muilas ir kitos panašios medžiagos sudaro lipnią masę, kuri sukietėja ir gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Na, o jai nugramdyti tikrai reiks jėgų. Problema nėra milžiniška, bet varginanti.

Prastas vėdinimas ir drėgmės sankaupos

Ten, kur daug drėgmės, turi būti ir geras patalpų vėdinimas. Drėgmės sankaupos ir kondensacija gali nusėsti ant paviršių bei į juos įsigerti. Problema čia yra tokia, kad visur, kur turime tarpų arba porėtų paviršių (tikras medis), drėgmė susigers. Kondensacijai kauptis neleidžia cirkuliuojantys oro srautai, kurie sumažina oro ir drėgmės nusistovėjimo galimybę.

Gumbai ir vonios baldų pažeidimai

Gumbai ir deformacijos kankina ne ką kitą, o medinius paviršius ir medinius baldus. Vanduo, patekęs į tarpus bei po paviršiais gali imti plėstis. Tai sukelia deformacijas, kurios baldui gali reikšti jo tarnavimo pabaigą. Nors iš vienos pusės gumbas ant spintelės krašto gali ir neatrodyti taip jau katastrofiškai, bet realybė tokia, kad tas baldas tampa tiksinčia laiko bomba, kuri bet kada gali lūžti ir subyrėti. Na, o tada nukristų ir jūsų spintelė, kas galėtų būti pragaištinga žinia kriauklei ar kitai vonios įrangai.  Jeigu matote gumbus arba deformacijas, pats laikas įsigyti naujus vonios baldus. Įvairių vonios baldų galite rasti čia - https://www.varle.lt/vonios-baldai/.

Ne ergonomiškai išspręstas vamzdyno išvedžiojimas

Jeigu blogai ir ne ergonomiškai išvedžioti vamzdžiai, vonios kambaryje gali trūkti vietos arba gali kilti kitos bėdos, pvz., nuolat girdėsis nubėgantis vanduo. Nors dažnai tai didelių problemų nesukelia, bet tinkamai apgalvojus vamzdyno išvedžiojimą galima vonios kambarį paversti dar patogesniu ir geresniu.

Remiamas turinys

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA