Angle down Atgal

Daukantiškių DofE (The Duke of Edinburgh‘s International Award) programos sidabro kvalifikacinis žygis UŽSKAITYTAS!

60 kilometrų, 3 dienos, 2 naktys, kaitra, vėsa, galingas vėjas ir šiek tiek lietaus. Jie tai padarė! DofE (The Duke of Edinburgh‘s International Award) programos sidabro kvalifikacinio žygis UŽSKAITYTAS!

Giriu nuostabiuosius ir ištverminguosius Roką, Viltę, Kamilę ir Liudviką už įveiktą sudėtingą žygį. Visą žygį suderinti ir suplanuoti reikėjo online karantino metu. Tai buvo visiškai nauja patirtis ir nebūtinai lengva. Man, kaip žygio vadovei, nerimą kėlė pranašaujamas karštas oras, kas žygį tik apsunkina, nes žygiuoti tenka, nešant sunkias kuprines. Laimei, mano nuogąstavimai nepasitvirtino.

Turbūt nereikia sakyti, kad tai nebuvo tiesiog ėjimas apytiksliai žinomu maršrutu. Žygeiviai negalėjo naudotis jokiomis skaitmeninėmis navigacinėmis priemonėmis. Tuos suplanuotus kilometrus nuėjo naviguodami savo pačių sukurta maršruto kortele popieriniame žemėlapyje ir old schooliniu kompasu, o tai buvo visai gera mankšta smegenims. Dar daugiau, jie pasiekė išsikeltą žygio tikslą- sukurti mistinį, šiurpą keliantį, iliustruotą pasakojimą apie jų žygį. Iki žygio ir jo metu sidabriukai patyrė ir didžiulį emocinį krūvį nuo nerimo, nuovargio, abejonių, motyvacijos praradimo iki džiaugsmo ir net euforijos, įveikus žygį. Pabaigus žygį, vyko žygio aptarimas kartu su žygio vertintoja.

Mokinių teigimu, žygio metu įgijo komunikacijos, empatijos, emocijų atpažinimo ir valdymo įgūdžių, sustiprino savo fizinę ištvermę ir tapo tikra komanda. Be to, patyrė skaitmeninę detoksikaciją (žygio metu negalima naudoti išmaniųjų telefonų) ir, jų pačių džiaugsmui, suprato, kad nėra priklausomi nuo socialinių tinklų ir pan.

„Žygis patiko, nors buvo tiek fiziškai, tiek emociškai varginantis. Praėjo jau keletas naktų nuo žygio, bet dar ilgokai užtruks kol atsigaus mano nugara nuo sunkaus kuprinės svorio“, - sako Viltė. O štai ir Roko įspūdžiai. „60 km per 3 dienas su 20 kg sveriančia ekipuote. Pirma diena - karštis, pilnai pripildytos kuprinės ir pirmieji pasiklydimai. Antra diena - žygiavimas su skaudančiomis kojomis bei miego trūkumas. Trečia diena - kiaurai permirkusios kojos ir ėjimas lyg ant šlapių kempinių, greitai besikeičiantis oras: tai lyja ir šalta, tai ir vėl labai karšta. Žygiavimas visiškai nesiorientuojant po tankius miško plotus, kopimas į piliakalnius bei staigūs ir statūs nuolydžiai, gilios daubos. Nuolatinės lenktynės su laiku ir permainingu oru“, - sako Rokas. Visi supratome, kad posakis what does not kill us makes us stronger yra visiškai teisingas.

Girdėjau, kad kažkas apie auksą kalbėjo...

Parengė anglų kalbos mokytoja, žygio vadovė Jurga Selvenienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite