Angle down Atgal

Daugiabučio gyventojai sunerimo dėl šikšnosparnio: baiminosi, kad šis gali nešioti koronavirusą

Vieno Akmenės rajone, Ventos miestelyje esančio daugiabučio gyventojai išsigando ir sunerimo, savo laiptinėje išvydę netikėtą svečią. Žmonių kaiminystėje įsikūrė šikšnosparnis. Gelbėti gyvūną suskubo ir gyventojai, ir gamtininkai.

Penkiaaukščio gyventojai kelias dienas stebėjo laiptinėje prie sienos prisispaudusį gyvūnėlį ir suprato, kad savo jėgomis jis, greičiausiai, iš čia neištrūks. Sunerimę ventiškiai kreipėsi pagalbos į gamtininkus, mat nežinojo, ką daryti su mažuoju nelaimėliu.

Į gyventojų pagalbos šauksmą atsiliepė Ventos regioninio parko darbuotojai. Jiems išsamią konsultaciją telefonu suteikė gamtininkas, Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius.

Naujienų portalui Etaplius.lt D. Makavičius pasakojo, kad mažasis šikšnosparnis, greičiausiai, priklauso natuzijaus šikšniukų (Pipistrellus nathusii) rūšiai ir tikėtina, kad tai patinėlis.

„Į tą laiptinę jis galėjo patekti per atidarytą langelį. Galbūt šikšnosparnis gyveno kokiame to paties namo plyšyje, palėpėje. Patekęs į jam neįprastą aplinką, kur nėra maisto jis bandė savotiškai nugrimzti į žiemos miegą: buvo prisispaudęs prie sienos, stengdamasis sulėtinti širdies ritmą”, – pasakojo gamtininkas.

Jei žmonės nebūtų pradėję ieškoti pagalbos, šikšnosparnio likimas galėjo būti tragiškas: įkalintas laiptinėje jis nebūtų susiradęs pakankamai maisto, kad išgyventų.

„Žmonėms buvo gaila, nenorėjo, kad gyvūnas kankintųsi. Bet, žinote, toks įdomus faktas – bijojo jį liesti, nes turėjo minčių, kad gali būti koronaviruso nešiotojas. Tačiau galiu užtikrinti, kad nei su Kinija, nei su tomis šikšnosparnių rūšimis, nuo kurių galimai po pasaulį išplito virusas šis mažylis nieko bendro neturi”, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo D. Makavičius.

Kai gyventojai kreipėsi pagalbos, į daugiabutį atvyko Ventos regioninio parko atstovai. Pakonsultuoti specialisto, jie šikšniuką išsivežė į parko direkciją. Čia mažasis nelaimėlis buvo įkurdintas direkcijos pastato pastogėje. Darbuotojai pasirūpino, kad šikšnosparnio nepasiektų katės bei kiti plėšrūnai ir paliko jį nakčiai. Ryte šikšniuko jau neberado – jis išskrido į laisvę.

Ventos regioninio parko nuotr.
Ventos regioninio parko nuotr.

„Taigi dabar vakarais pamatę sklandantį šikšnosparnį jie galės atkreipti dėmesį, gal tai jų išgelbėtas šikšniukas”, – džiaugėsi gamtininkas.

Pasak D. Makavičiaus, žmonėms nereikia bijoti šikšnosparnių. Jie labai naudingi mūsų aplinkai, nes medžioja ir taip sunaikina didelę dalį įvairių vabzdžių, tarp jų ir kraujasiurbius uodus. Be to, tai švarios aplinkos indikatorius.

„Šikšnosparnio išraiška, kai jis būna iššiepęs dantukus taip pat nereiškia, kad šis nori jums įkąsti. Šie gyvūnai taip prasižiodami tyrinėja aplinką savo skleidžiamo ultragarso pagalba”, – įdomų faktą atskleidė specialistas.

Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius
Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite