REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Gegužės 19 d. 10:42

Kuršėnų mokykloje - daug klausimų uždavęs mokinės konfliktas su mokytoja (VIDEO)

Šiauliai

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


3487

Šiaulių rajone, Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje kilęs incidentas šiandien tapo kone labiausiai aptarinėjamu įvykiu visoje šalyje. Socialiniame tinkle buvo išplatintas vaizdo įrašas, kaip mokyklos auklėtinė konfliktuoja su mokytoja, stumdo suolą, susikelia ant jo kojas ir net pastumia pedagogę, o tuo metu aplink, jungtinėje pamokoje, tvyro visiškas chaosas. Daugelis komentavusiųjų įvykį stojo ginti mokytojos ir teisti prieš ją smurtavusios mokinės. Tačiau, pasidomėjus situacija, išaiškėjo netikėtų detalių.

27 metus Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje dirbančios pedagogės pasakojimu, tai buvo įprasta jungtinė septintokų ir devintokų muzikos pamoka. Rasma Valičkienė tikina, kad priežasties tokiam konfliktui nebuvo – ji tik sudrausmino 15-metę mergaitę, kad ši negadintų mokyklos inventoriaus. Į tai mokinė, esą, iškart sureagavo itin agresyviai.

Mokinės apstumdyta muzikos mokytoja sako, kad per jos beveik 30-ies metų darbo praktiką toks incidentas – pirmas. Tačiau prasitaria, kad dėl šios konkrečios mergaitės elgesio bėdų pasitaikydavo ir anksčiau. To neneigia ir mokyklos direktorius. Jo pasakojimu, Kuršėnų vaikų globos namuose auganti 15-metė – tikrai sudėtingo charakterio, jai reikia specialios priežiūros.

O štai Kuršėnų vaikų globos namų direktorius įsitikinęs, kad jų auklėtinė tapo aplinkybių auka. Felikso Rudzinsko pasakojimu, mergaitė tikrai turi elgesio sutrikimų, psichikos sveikatos problemų, ji nuolat stebima gydytojų, kas tris mėnesius ją konsultuoja psichologai, psichiatrai, ji vis paguldoma stacionariniam gydymui. Tad, žinant situaciją, toks aplinkinių elgesys mažų mažiausiai stebina.

Tiek Daugėlių pagrindinės mokyklos, tiek Kuršėnų vaikų globos namų vadovai kone labiau nei paties incidento sukrėsti to, kad konfliktą filmavusio septintoko mama visa tai paviešino internete.

Visgi, panašu, būtent incidento viešumas leido garsiau prabilti apie opiausius skaudulius. Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo vadovė sako, kad mokyklų, ypač rajonuose, kuriuose mokytojai kone vergauja ir tokie incidentai – jokia naujiena, yra labai daug. Esą, mokytojai paprasčiausiai bijo apie tai kalbėti, nes nesijaučia saugūs.

Viešai paskelbtas vaizdo įrašas detaliau pasidomėti įvykiu paskatino ir Šiaulių policiją. Tiesa, pareigūnai, apie incidentą sužinoję būtent viešojoje erdvėje ir šįryt bendravę su moksleiviais, mokytojais, kai kuriais tėvais, išgirdo kitą, gana netikėtą įvykio versiją.

Įvykio aplinkybės toliau aiškinamos, renkama detali informacija. Jei paaiškėtų, kad dėl kilusio konflikto kalta mergaitė, jai, kaip nepilnametei, iki šiol nepadariusiai jokio sunkaus nusikaltimo, negrėstų jokia baudžiamoji atsakomybė. O jei pasitvirtintų versija dėl pedagogės netinkamo elgesio ir tėvai pateiktų pareiškimus, kad jų vaikai patyrė smurtą, klausimas būtų svarstomas iš naujo – šįkart dėl mokytojos atsakomybės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA