Angle down Atgal

Darbas Vokietijoje: ką reikia žinoti prieš išvykstant?

Ne paslaptis, kad bėgant metams mūsų tautiečiai vis dažniau pasirenka gyvenimą užsienyje. Tiesa, ne visi lietuviai emigruoja ilgiems periodams. Dauguma jų iškeliauja konkrečiam laiko tarpui – darbo vasarai, studijų ar praktikos tikslais. Lietuvos Statistikos Departamento duomenimis, Vokietija vis dar išsilaiko tarp pagrindinių lietuvių emigracijos krypčių. Dėl šios priežasties parengėme Jums informacinį gidą, padėsiantį susipažinti su darbo sąlygomis Vokietijoje.

Darbas Vokietijoje be kalbos – egzistuoja?

Vokiečiai myli savo šalį ir gerbia savo kalbą. Neretas lietuvis, atvykęs į Vokietiją geresnio gyvenimo tikslais, susipažįsta su šiuo reiškiniu itin greitai. Vokiečiai puikiai valdo anglų kalbą, tačiau jie ne visada yra linkę pasinerti į pašnekesius su užsieniečiu be jokių vokiečių kalbos žinių. Tam, kad išvengti tokių nemalonumų, patariame Jums dar esant Lietuvoje susirasti darbą, kuris nereikalautų vokiečių kalbos mokėjimo. Darbas Vokietijoje be kalbos tikrai egzistuoja ir jį Jums gali padėti surasti konkrečios įdarbinimo agentūros. Tiesa, Vokietijoje įmanoma rasti ir darbą rusų kalba, tačiau tokio tipo darbų nėra itin daug. Reziumuojant, nemokantys kalbos, nevykite į Vokietiją visiškai nepasiruošę, kadangi darbo paieškos gali labai greitai virsti tikru galvos skausmu!

Darbas Vokietijoje su apgyvendinimu – įmanoma?

Išmokote vokiečių kalbą ar radote darbą be jos? – problema nr. 2 – apgyvendinimas. Berlynas, Miunchenas, Hamburgas, Frankfurtas yra itin tankiai apgyvendinti miestai. Šiose vietovėse laisvi butai, namai ir kambariai yra graibstomi taip staigiai, kad net nespėsite mirktelėti! Jeigu Jus domina darbas Vokietijoje su apgyvendinimu, rekomenduojama skirti pakankamai laiko tokios įmonės, kuri aprūpintų Jus gyvenamąja vieta, paieškai. Neretai žmonėms tenka kreiptis į tam tikras įdarbinimo organizacijas, nes jie nebespėja susirasti tokio darbo, kuris pasirūpintų jų gerove. Jeigu manote, kad darbą Vokietijoje su apgyvendinimu galite rasti patys – būtinai pradėkite paieškas iš anksto!

Darbas Vokietijoje be tarpininkų – būtina?

Pastebėjome, kad lietuviai, ieškodami darbo Vokietijoje, dažnai pabrėžia sąlygą – BE TARPININKO! Mes su Jumis ne visai sutiksime… Visų pirma, dauguma gerų įmonių, esančių Vokietijoje ir samdančių emigrantus, tikrai nesivargina lįsti į lietuviškuosius portalus, kad įdarbintų Juozuką ar Onutę. Jos pasirašo sutartis su konkrečiomis įdarbinimo agentūromis, kad šios joms teiktų kokybišką darbo jėgą. Visų antra, mūsų šalyje yra tikrai nemažai žmonių, kuriems sunku patiems susirasti darbą, o net ir mokantiems – šis procesas yra itin sudėtingas. Visų trečia, ieškodami Vokietijoje darbo patys be tarpininko, Jūs sugaišite itin daug brangaus laisvo laiko, kurį galėtumėte skirti visai kitiems dalykams. Tuo tarpu, kreipęsi į agentūrą, dažnai gauna reikiamą darbo pasiūlymą dar tą pačią savaitę ar net dieną! Įdarbinimo įmonės Jums gali pasiūlyti tokį darbą, kuris garantuotų apgyvendinimą ir kitas Jūsų sąlygas, pvz.: legalų darbą nereikalaujantį kalbos. Jums tiesiog nereikės sukti galvos, naršyti milijardų darbo skelbimų, o svarbiausia – viskas bus užtikrinta ir 100 % ne apgaulė.

Darbas Vokietijoje poroms – kokios galimybės?

O kas jeigu aš ne vienas?! - klausia vyras ar žmona. Pastebima tendencija, kad poros dažnai renkasi vykti į Vokietiją. Toks reiškinys yra visiškai suprantamas, kadangi Vokietijoje egzistuoja platus darbų pasirinkimas tiek vyrams, tiek moterims, tad poroms dėl to problemų kilti tikrai neturėtų. Jeigu Jūs su savo antrąja puse planuojate dirbti užsienyje, Jūs be jokios abejonės turėtumėte apsvarstyti Vokietijos kryptį.

Kokius darbus dirbame Vokietijoje?

Paieškos sistemų duomenimis, lietuviai itin daug ieško slaugos, namų tvarkymo, senelių priežiūros darbų. Vokietijoje taip pat populiarus darbas fabrikuose (šokolado, ledų, mėsos), sandeliuose, žemės ūkyje (pas ūkininkus), statybose ir t. t.. Itin daug vairuotojų išvyksta dirbti svetur. Vokietijoje darbų vairuotojams (turintiems b, c kategorijos teises ir kitas) yra labai daug, kadangi egzistuoja be galo didelė jų paklausa. Lietuviai taipogi dirba auklės, dažytojo, ekskavatorininko, elektriko ir pan. darbus.

***

Apklausę lietuvius, grįžusius iš Vokietijos, dažnai girdime vien tik teigiamus atsiliepimus. Tai yra išties puiki šalis, galinti suteikti ir didelį atlyginimą, ir geras gyvenimo sąlygas. Vokiečių kultūra – dar vienas aspektas, dėl kurio parvykėliai mėgsta pasidalinti gerais atsiliepimais apie darbą Vokietijoje. Reikėtų pabrėžti, kad tie, kuriems pasiseka, dažnai išryškina būtent mūsų aptartus klausimus. Prieš vykstant dirbti, būtinai susipažinkite su jais, nes tai galimai garantuos Jums puikų laiką Vokietijoje. Sėkmės!

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite