Autorės nuotr.
Angle down Atgal

Dar kartą diskutuota dėl Ventos kraštovaizdžio draustinio formavimo

Kuršėniškiai, Šiaulių rajono savivaldybės vadovai ir darbuotojai rugpjūčio pabaigoje rinkosi į dar vieną Ventos upės slėnio Kuršėnų mieste kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo tvarkymo sprendinių pristatymą. Juos pristatė rengėjai - Klaipėdos universiteto architektūros, urbanistikos ir dizaino centro „Baltijos kraštovaizdžiai“ kraštovaizdžio architektai profesorius dr. Petras Grecevičius ir docentas dr. Jonas Abromas. Iškilo naujų diskusijų dėl invazinių medžių, ledonešio, šiukšlių dėžių ir tualetų.

Pristatyme dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, jo pavaduotoja Regina Rupšienė, taip pat Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Ada Grakauskienė ir Darius Ramančionis, Savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė, vyriausioji specialistė Jovita Rūkienė, kiti Savivaldybės, Kuršėnų miesto seniūnijos atstovai, seniūnaičiai, aktyvūs kuršėniškiai.

Pristatyme aktyviai diskutuota dėl invazinių medžių. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklekio išsakyta abejonė, ar atlaikys ledonešius pakelti lentiniai takai, susilaukė gyventojų pritarimo – dėl takų projektuotojai dar žadėjo padirbėti, nes pripažįsta, kad ledonešis juos iš karto sulaužys.

Taip pat diskutuota, ar reikia daug šiukšlių dėžių palei taką. Keltas klausimas, ar šiukšlių dėžės netaps šiukšlinimo ir netvarkos priežastimi? Svarstyta, galbūt pasinaudoti kitų savivaldybių, įrengusių pasivaikščiojimo takus, patirtimi, kai raginama šiukšles lankytojams susirinkti ir išsinešti su savimi. Taip pat diskutuota, ar prie vos kelis kilometrus besidrieksiančio tako tikslinga rengti kelis tualetus – ar jie netaps netvarkos priežastimi?

Projektuotojai žadėjo atsižvelgti į kai kuriuos kuršėniškių pasiūlymus, nors projektas jau beveik baigtas.

Projekto pristatymas persikėlė ir prie projektuotojų parengtų žemėlapių, kur kuršėniškiai konkrečiai nagrinėjo numatytus sprendinius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite