REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2021 m. Kovo 8 d. 13:22

Dantų laminatės – kas tai?

Vilnius

Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


167499

Kai žmonės išgirsta terminą laminatės, mažai kam būna aišku, apie ką eina kalba. Jeigu pasakomas žodis venyrai, tuomet esmę supranta kiek daugiau žmonių. Ir nors laminatės bei venyrai yra vienas ir tas pats dalykas, tačiau šie odontologų siūlomi protezavimo sprendimai nėra taip plačiai žinomi bei suprantami. Būtent dėl to nusprendėme parengti straipsnį, kuriame apžvelgtume tai, kas yra dantų laminatės (venyrai), kokie jų privalumai, kaip vyksta pats procesas su laminačių klijavimų ir kitą svarbiausią informaciją.

Trumpai apie laminates

Laminatėmis vadinami stiklo keramikos (sustiprintas porcelianas) elementai ir detalės, kurios gaminamos plokštelių pavidalu ir klijuojamos ant dantų emalio. Kadangi porcelianas yra labai panašus į natūralų dantų emalį, tai natūralu, kad būtent ši medžiaga pasirinkta kaip geriausią estetiką suteikiantis protezavimo sprendimas. Tai mus veda prie fakto, kad laminatės yra laikomos dantų protezavimo elementu. Jos gali būti naudojamos dėl estetinių arba praktinių sumetimų, saugant dantis ir panašiai. Pačios laminatės yra labai tvirtos ir ilgaamžės ir būtent tuo skiriasi nuo pagrindinės alternatyvos – estetinio plombavimo.

Skirtumai tarp laminačių ir estetinio plombavimo

Tiek laminatės, tiek estetinis plombavimas yra estetinės odontologijos dalis. Šie sprendimai pirmiausiai daromi dėl to, kad klientai siekia pagerinti tai, kaip jų šypsena atrodo ir padidinti pasitikėjimą savimi, sumažinti kasdienį diskomfortą. Po šių procedūrų galima drąsiau šypsotis ir jaustis mažiau suvaržytiems.

Estetinis plombavimas pasiekia panašių rezultatų, tačiau laminatės yra gerokai ilgaamžiškesnės. Taip yra dėl paprasčiausios fizikos – medžiaga, iš kurios pagaminta plomba yra maždaug penkis kartus minkštesnė už įprastą emalį, todėl ji greitai braižosi ir nėra tokia patvari. Plomboms reikalingas reguliarus poliravimas, o laminatės puikiai laikosi ir du dešimtmečius ar net daugiau. Joms nereikia specialios priežiūros, nebūtina tiek daug mąstyti apie tai, ką valgote, kaip valgote ir panašiai. Estetinio plombavimo atveju turėsite susilaikyti nuo kieto maisto.

Tačiau laminačių paviršius daug labiau atitinka realų dantį.

Vienintelis laminačių trūkumas, lyginant su plombavimu yra tas, kad gamybos procesas yra gerokai sudėtingesnis, ilgiau trunkantis bei kainuoja daugiau.

Kita svarbi informacija apie laminates

Daug kas susimąsto apie tai, jog, jeigu laminatės yra klijuojamos, tai kyla rizika, jog jos paprasčiausiai atsiklijuos. Toks scenarijus beveik neįmanomas. Laminatės yra labai ilgaamžės bei pritvirtinamos atsižvelgiant į tai, kad žmogui būtų palikta kuo didesnė laisvė.

Dar nemaža dalis venyrais susidomėjusių žmonių galvoja, jog po užklijavimo dantis labai pastorės ir dėl to kils diskomfortas valgant ar net ramiai būnant, be to, pasikeitimai bus matomi vizualiai. Visgi laminačių storis tėra pusė milimetro, tad baimintis dėl pastorėjimo ar vizualinių pasikeitimų – neverta. Jie yra gerokai mažesni nei pasirinkus estetinį plombavimą.

Be to laminačių prieinamumas yra gana ribotas. Tikrai ne visos klinikos gali pasiūlyti tokią paslaugą, nors ji tikrai pranašesnė už plombavimą.

Kas lemia laminatės kokybiškumą bei ilgaamžiškumą

Turite žinoti, kad šios procedūros sėkmė tiesiogiai priklauso nuo odontologo bei dantų technikų tikslumo, kruopštumo, profesionalumo ir patirties. Reikalinga moderniausia technika bei patyrusių specialistų darbas, kad galutinis rezultatas tenkintų klientą bei būtų ilgaamžis

Prieš laminavimą turi būti atliekamos atliekamos detalios fotografijos, klientas supažindinamas su planu ir tik tuomet galima pradėti laminačių gamybą. Po cementavimo/klijavimo įprastai reikalingas tik vienas vizitas, kurio metu specialistas patikrina darbo rezultatus bei išklauso jūsų nuomonę bei pojūčius po procedūros.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA