Angle down Atgal

Dantų implantai ir mityba: ką valgyti ir ko vengti?

Dantų implantavimas jau seniai yra laikomas svarbiu šiuolaikinės odontologijos laimėjimu, kadangi suteikia ilgaamžiškus ir patikimus rezultatus. Tačiau profesionaliai atlikta dantų implantacija dar negarantuoja procedūros sėkmės – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių sėkmingą dantų implantų prisitaikymą prie organizmo ir dantų implantų ilgaamžiškumą yra paciento mitybos racionas.

Taigi kaip reikėtų pertvarkyti savo mitybą, kad dantų implantavimo procedūra ir gijimo procesas keltų kuo mažiau rūpesčių, o dantų implantai tarnautų ilgą laiką?

Prieš operaciją

Odontologai rekomenduoja likus parai iki dantų implantavimo operacijos vartoti skysto pavidalo maistą (pavyzdžiui, vaisių, daržovių ar žalumynų kokteilius, sriubas) ir vengti sunkiai kramtomų, kietų maisto produktų. Beje, kuo ilgesnį laiką iki operacijos pacientas vartoja minkštos tekstūros maistą, tuo lengviau organizmas prisitaiko prie mitybos ribojimų po operacijos.

Tuo tarpu iki operacijos likus 12 valandų, vertėtų nevartoti jokių maisto produktų – taip sumažinama komplikacijų dėl burnos ertmėje užsilikusių maisto likučių rizika.

Po operacijos

Pirmąsias 24 valandas po operacijos reikėtų vengti karšto, kieto, aštraus, sūraus maisto. Šiuo etapu svarbu valgyti kuo švelnesnio skonio ir lengvesnės tekstūros maistą, kad burnos ertmė nebūtų dirginama. Tai gali būti vaisių ar daržovių kokteiliai, šaltos sriubos.

Be to, bent kelias dienas prieš ir po operacijos būtina atsisakyti rūkymo ir alkoholio vartojimo. Alkoholis ir nikotinas apsunkina burnos ertmės gijimo procesą ar netgi gali sukelti komplikacijų.

Gijimo procesui įpusėjus ir pasibaigus

Praėjus keletui savaičių po dantų implantavimo operacijos ir įpusėjus žandikaulio gijimo procesui, į maisto racioną po truputį galima įtraukti ir kietesnių maisto produktų. Tai gali būti kiaušiniai, pieno produktai, liesa mėsa, vaisiai, daržovės. Vertėtų atkreipti dėmesį, jog vartojant maisto produktus, gausius baltymų, vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, - spartėja gijimo procesas.

Kuomet gijimo procesas pasibaigia, o dantų implantai visiškai prisitaiko prie organizmo, pacientui nebereikia riboti kažkokių maisto produktų. Kita vertus, siekiant, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau, vertėtų palaikyti sveiką mitybą ir rinktis maisto produktus, praturtinančius organizmą naudingomis maistinėmis medžiagomis.

https://dantucentras.lt/

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite