Angle down Atgal

Dalyvaudami „Nykštietiško Triatlono“ varžybose susistabdė traukinį

Paskutinį gegužės Anykščiuose vyko kasmetinės Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas Triatlonas“. Startavę prie vaizdingo Rubikių ežero, organizatorių parengtą staigmenų pilną maršrutą dalyviai įveikė dviračiais, bėgte, baidarėmis, riedučiais ir net pasinaudoję reguliariu traukinio reisu, o finišo liniją kirto pačiame Anykščių miesto centre.

Išskirtinis resursų poreikis - trims lenktynių dalyviams tenka vienas savanoris

Gegužės 24 d. vakarą pirmieji Nykštietiško Triatlono dalyviai jau rinkosi prie Rubikių ežero specialiai jiems įrengtoje stovyklavietėje. Išvakarėse ir lenktynių dieną prie renginio centro, trasos ir užduočių įrengimo dirbo virš 40 savanorių.

Gegužės 25 d. didžioji dalis savanorių buvo išskirstyti į įvairius užduočių punktus teritorijoje tarp Rubikių ežero ir Anykščių miesto. 140 dalyvių šeštadienį stojo į nuotykių lenktynių startą. Pasak organizatorių, daugiau nei 40% visų dalyvių šiose lenktynėse dalyvavo jau daugiau nei trečia kartą – tai lojalūs renginio dalyviai, kurie jau laukia šių lenktynių ir registruojasi vos tik paskelbus registraciją. Tuo tarpu trečdalis dalyvių Nykštietišką Triatloną šiemet išbandė pirmą kartą. Šių lenktynių išskirtinumas – varžybų metu netikėtos užduotys dalyviams ir joms prižiūrėti reikalingas didelis aptarnaujančio personalo skaičius, kuris dažnai siekia trečdalį visų dalyvaujančiųjų lenktynėse.

Šių metų lenktynėse netrūko naujovių

Nykštietiške Triatlone dalyviai (komandos po 2 asmenis) turi galimybę pagal pajėgumą išsirinkti vieną iš trijų trasų – nuo 3 iki 7 valandų trukmės. Pirmieji šiose multisporto varžybose startavo „Elito“ trasos dalyviai (10.00 val.), vėliau – „Armijai ir civiliams“ trasos dalyviai (11.30 val), dar vėliau – „Dviračių rogainingo“ dalyviai (13.30 val.). Nykštietiško triatlono startas ir finišas šiemet buvo skirtingose vietose: lenktynes pradėję prie vieno vaizdingiausių ežerų - Rubikių, dalyviai finišavo Anykščiuose. Nepaisant to, kad startavo vėliausiai, „Dviračių rogainingo“ trasos dalyviai finiše pasirodė pirmieji. Pusvalandžiu vėliau finišavo kitų dviejų trasų dalyviai.

Pirmą kartą Nykštietiško Triatlono istorijoje visos lenktynių trasos buvo organizuotos rogainingo principu: komandoms per numatytą laiko tarpą reikėjo surinkti kuo daugiau taškų - surasti žemėlapyje pažymėtus punktus, kurie buvo įvertinti taškais. Todėl finiše netrūko azarto – finišo tiesiojoje komanda aplenkusi kitą komandą nebūtinai galėjo džiaugtis pergalingu finišu. Nugalėtoją pirmiausia lėmė surinkti taškai. Tik komandoms surinkus vienodą taškų skaičių jų tarpusavio nugalėtoją lėmė mažesnis trasoje sugaištas laikas.

Kasmet Nykštietiškas Triatlonas stengiasi nustebinti lenktynių dalyvius. Šiemet, priklausomai nuo pasirinktos trasos, „Nykštietiškas Triatlonas“ dalyviai lenktynių metu sprendė užuominas, dalyvavo biatlono šaudymo treniruotėje, turėjo suspėti į reguliarų "Siauruko" reisą, išbandė alpinistinę rungtį (leidosi virvėmis nuo Rubikių ežero apžvalgos bokšto), lankėsi sakralinio meno centre, šoko nuo kelių šimtų metrų aukštyje esančio 3D lieptelio, važiavo rogutėmis, ieškojo flamingų Burbiškio dvaro teritorijoje (taip buvo pažymėtas punktas, kurį reikėjo surasti), skuto bulves prie Anykščių kavinės „Mandri puodai“ ir net nuo rašytojo A. Vienuolio obelų skynė „prinokusius“ obuolių sūrius.

Lenktynės bėgte, dviračiu, baidare, riedučiais, traukiniu...

Atlikdami įvairias užduotis pakeliui, Nykštietiškas Triatlonas 2019“ dalyviai dviračiais, baidarėmis, bėgte ir net riedučiais lenktynėse įveikė sumoje nuo 40 iki 75 km.

Armijai ir Civiliams trasos dalyviai lenktynių metu turėjo pasinaudoti reguliariu „Siauruko“ reisu Rubikiai-Anykščiai. Tiesa, organizatoriams kiek neįvertinus dalyvių galimybių, dalis jų prieš tai buvusią baidarių rungtį įveikė kur kas greičiau ir „Siauruko“ stotyje atsirado kur kas anksčiau nei numatytas Siauruko reisas. Todėl jo nelaukė ir traukiniu numatytą 5 km. atkarpą įveikė bėgte. Gal todėl vienas iš lenktynių dalyvių Giedrius Daraškevičius po lenktynių Facebook profilyje komentavo, kad jų komanda bėgo greičiau, nei „Siaurukas“ važiavo.

Lenktynėms einant į pabaigą, jų dalyviai vėl turėjo pasinaudoti Siauruko paslaugomis – pasiekus Anykščius turėjo dviračius sukrauti į dviračiams vežti pritaikytą platformą, kuri reguliaraus reiso metu turėjo juos nuvežti atgal į Rubikius (arčiau starto vietos). Tačiau buvo tokių, kurie to padaryti laiku nespėjo. Vieni iš tokių, kaip bebūtų tai netikėta, susistabdė traukinį, įdėjo į jį dviračius ir toliau tesė lenktynes.

Mišri komanda nugalėjo vyrus

Dviračių rogainingo trasos nugalėtojais tapo „Dviračiudalys.lt“ komanda Žiliukas Tadas ir Paštukas Paulius su 1150 taškų. Jiems trasoje šį kartą teko ne tik dviračius minti orientuojantis vietovėje, bet taip pat įveikti virvių užduotį, ko dar nėra buvę Nykštietiško triatlono Dviračių rogainingo trasos istorijoje.

Armijai ir Civiliams trasos, kurioje alyviams teko plaukti baidarėmis, važiuoti dviračiu bei bėgti, absoliučiais nugalėtojais tapo komanda „Bandom“ iš Vilniaus. Bandymas šiai komandai tikrai pavyko - Tauraičio Daliaus bei Jakaitės Agnės tandemas surinko net 2200 taškų ir aplenkęs net vyriškas komandas užtikrintai nugalėjo „Masių“ kategorijoje. Antrą vietą šioje gausiausioje grupėje užėmė taip pat vilniečiai – komanda „Ride or die!“ (Žilakauskis Giedrius ir Bakanauskas Ignotas) su 2090 taškų. Treti liko taip pat vilniečiai „R & A team“ (Liubartas Artūras ir Pogorelovas Ruslanas) surinkę 1980 taškų. Uniformuotųjų grupėje nugalėjo komanda Vytita (Jankauskas Titas ir Radzevičius Vytautas) surinkusi taip pat 1980 taškų, ir užtrukusi keliomis minutėmis ilgiau nei jau minėta toje pačioje trasoje trečią vietą Masių kategorijoje užėmusi komanda.

Pačioje ilgiausioje, Elito trasoje, kurioje be bėgimo, dviračių ir baidarių rungčių, dalį trasos dar reikėjo įveikti riedučiais, nugalėjo komanda Baltų lokys (Sapatka Benas ir Rudys Audrius) surinkusi 2560 taškų. Antrą vietą užėmė komanda „Prakolas ir Prikolas Strike Back“ (Gorelčionka Tomas ir Pauliukevičius Povilas) su 2470 taškų, trečia liko komanda „Montis Mafia Klubas“ (Marcinka Justinas ir Chertkov Evgenii) surinkusi 2190 taškų. Visi Elito trasos prizininkai iš lenktynių išvyko su laimėtais naujais Alpina sportiniais batais.

Sekmadienį lenktynių dalyviai turėjo išskirtinę progą išbandyti Anykščių pramogas – jiems, bendru organizatorių ir paslaugų teikėjų sutarimu, jos buvo teikiamos su itin ženkliomis nuolaidomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite